• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
Yazar sunay akın
önce çocuklar ve kadınlar - sunay akın
eski şarkıcı ozanlara benzer sunay akın. ortaçağda kasaba kasaba dolaşan, köy meydanlarında türkülerini söyleyen ozanlara. geçtiği her yerde insanların yüreğine bir şair izi bırakır. ama aynı zamanda bir tarih yazarıdır o. şiirsel gizli tarihimizin yazarı! açarsanız bu kitabın kapağını geçmişe, denizlerin derinliklerine ineceksiniz. sizin olan batıkların öyküsünü, yaşanmış ölümsüz anların nasıl buluştuğunu göreceksiniz. denizdeki kavun kabuklarının izinin che guevara'ya, astronot james irwin'in uzay gemisinin kendi çocukluğuna çıktığını ve 1942'de boğaz sularında yüzlerce insanın nasıl öldürüldüğünü okuyacaksınız.
  1. denize sevdalı her çocuğun -bence ilk gençlik yıllarında- okuması gerek bir deniz öyküleri seçkisi, araya çok farklı bilgiler, çok ilginç hikaye parçaları da giriyor.,

    dumlupınar'da çok ağladım, struma'da çok öfkelendim, barış mançoda çok gülümsedim mesela... birçok duyguyu yaşattı diyebilirim.

    gemiler, kazalar, insanlar hakkında daha çok bilgiye aç olduğumu hissettim, üzerine o minik hikayelerle ilgili kaç kitap okudum... bu yüzden bana çok şey kattı diyebilirim.