1. gözlerimde yaşlarla çıktığım, gaston leroux'nun aynı isimli romanından uyarlanan müzikal. operada mıyım diye ara ara düşünsem de bir müzikalmiş. gözlerimde yaşlarla çıkmamın sebebi aşkın acıklılığından etkilenmemden dolayı değil, kusursuz bir şey izlemek ve bunun insanların elinden çıkması tüylerimi diken diken etti. sahne, kostümler, adeta kuş gibi şakıyan insanlar, orkestra, oyunculuk, mimikler... hepsi kusursuzdu. oyun bitiminde kesintisiz beş dakika alkış sürdü. ertesi sabah uyandığımda ilk yaptığım şey müziklerini tekrar dinlemek oldu, arkadaşımın odasına gittiğimde onların da uyanır uyanmaz aynısını yaptığını gördüm yani müzikalin mükelliğinden bir kez daha emin oldum. türkiye'de de zorlu'da sahnelenmişti sanırım, aslında gidenler ne düşünüyor aynı derecede bir sinerji yakalanmış mı merak da ediyorum.

    evet şimdi gitmek isteyenlere yardımcı olacak birkaç bilgi vermek istiyorum. londra'da "her majesty's theatre" da oynanıyor. diğer ülkeler için sitesini ziyaret etmenizi öneririm. londra'dakine nasıl ucuza gideriz derseniz, biz bilet satan birkaç yere sorduk en az 60 pound dediler. internette de iyi yerlerin fiyatı yaklaşık olarak aynıydı. biraz araştırmayla ucuza alabileceğimiz bir yer öğrendik. tkts diye bir bilet ofisi var leicester square garden'ın oralarda siz yine mapten bakarsınız. orada son kalan biletler satılıyor. oyunun başlamasına yarım saat kalmasına rağmen sahneyi iyi gören bir yerden 35 pound'a bilet aldık. tavsiye ederim başka tiyatrolar için de bilet alabilirsiniz uyguna.
  2. ayrıca filminde christine daae'i shamelessdan da tanıdığımız emmy rossum canlandırmıştır
    kup
  3. zorlu performans sanatlarında izledim ben de... tek kelimeyle bayılmıştım. hayal edebileceğimin bile üstündeydi. özellikle "phantom of the opera" söylenirken ki kısım muhteşemdi. ambiyansına hayran kalmıştım o kayıklı sahnenin. yaklaşık 2-3 gün de etkisinden çıkamamıştım zaten. şansınız olursa kesinlikle izlemelisiniz.
  4. youtube üzerinden amatör kamera çekimleri ile bir miktarını izlemek zorunda kaldığım opera. canlı canlı izlemek isterim doğrusu. sahneleneceği vakit haberi olan youser'lar mesaj kutumu kızartabilirler.