• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.83)
orphan black
bbc america'nın yayınladığı, kanada yapımı bilim-kurgu dizisi.

ana karakteri sarah, bir kadının intiharına tanık olduktan sonra kurbanın kendisine çok benzediğini fark eder. ölü kadının yerine geçerek birikimlerini kullanınca kendi hayatından kaçıp bütün sorunlarının çözüleceğini zannederken onun yerine şaşırtıcı bir gizemin farkına varır; ölü kadın ve kendisi birer klondur.

sarah cevaplar aradıkça kendisi gibi birçok insanın olduğunu öğrenir. bu kisiler tamamen farklı koşullarda yetişip farklı hayatlara sahip olan, genetik olarak aynı insanlardır. bu klonları kimin yarattığını bilmezken, neden bir suikastçı tarafından bir bir öldürüldüklerini de bulmak zorundadır.
 1. tatiana maslany'nin oynadigi karakter/karakterlerle emmy kazanamamasinin insanlik sucu oldugu dizidir.

  3. sezon 18 nisan'da.
 2. bugün 2.sezon, sezon finalini izleyeceğim dizidir. biyoetiğin birçok alanında akıllarda soru işareti uyandırabilir. klonlama,yapay üreme,gen teknolojisi,aşırı radikal dinci grup... fringe'den sonra izlenebilecek en iyi dizilerden biridir kanımca. daha iyisini bilenlere bir mesaj kadar uzaktayım.
 3. ana karakterin/karakterlerin oyunculuğuna, sevimliliği, seksapeline hayran kalınan dizi. enteresan bir konuya sahip olmasına rağmen; kurgusunu mu zayıf, yan karakterler mi iğreti duruyor (felix hariç) gibi sorular eşliğinde yer yer hüküm veremediğim iç bayıltıcı yanı var. genel anlamda seyri keyifli bir dizi.
 4. birkaç yıl içinde herkesin izlemeye başlayacağı bugün ise keşfedilmemiş,mükemmel dizi
 5. hani sezon arası verdiler ya upuzuuun. o arada her şeyi unuttum ben işte. yeniden başlayacağım dizi.
 6. hala nasıl geniş bir kitleye yayılamadı diye düşündüğüm dizidir.çünkü tatiana'nın oyunculuğu öh dedirtecek kadar mükemmelken,konu nedeniyle de dizi gayet akıcı.
 7. bir yandan sezonlarının daha uzun olmasını istediğim bir yandan "yazık hatuna be tek başına diziyi götürüyor" dediğim son dönemin en iyi ama kıymeti bilinmeyen dizisi.
 8. tatiana maslany öyle bir oynamıştır ki her klona tek tek sarılıp kurban olsunlar sana be demek istetmiştir. cosimaaağğ aşkımm çok seviyom.
 9. yeni sezonunun ne zaman başlayacağını merak ettiğim, bünyesinde tatiana maslany isimli inanılmaz yetenekli bir oyuncuyu barındıran şahane dizi. bırakın bilmesin kimse. bize kalsın bu da.