1. ergenlik hezeyanları yaşayan kardeşim arada whatsapptan şarkı atıyordu. bu şarkılar birikti 11 adet oldu. çoğu eski kasa doğan arabamızda gezerken kolumuzu camdan çıkarıp dinleyebileceğimiz türden cıstak cıstak şarkılar, hadi dedeler bekliyo nineler mixleri, bir iki tane de irem derici falan var. velhasıl paylaşmanın güzelliği şurada; hayatımda açıp dinlemeyeceğim müzikler kardeş playlisti olarak ayırdığım kategoride duruyor ve cuma sabahları kardeşlerin paylaştığı şarkıları dinliyorum. tabi kendilerinin bundan haberi yok olmayacak da, muhtemelen önemsemediğimi düşünüyorlardır ya da kendileri benim kadar önemsemiyordur.

  böyle olunca olmadık şeyler bile paylaşınca değerli hale gelebiliyor, keyif verebiliyor. kısaca paylaşmak paylaşılan şeyin değerine değer katıyor diyebiliriz.
  abi
 2. bu aralar yaptığımız.. okul günlerine götürdü beni taaaa.. o zamanlarda kendi aramızda toplanıp öğretmenler günü için bir şeyler alırdık ya da artık 5. sınıfı bitirdiğimiz gün, küçük bir anı kalması adına göz yaşartıcı minik bir hediye ilk okul öğretmenimize..

  yerli malı haftasında sınıftaki sıraları u şekline koyar; annelerimizin yaptığı kekleri, börekleri, turtaları paylaşırdık. memleketten kimi fındık, kimi ceviz, kimi leblebisini getirirdi. herkesin karnı o günlerde eşit doyardı.

  perihan teyzem vardı bir de o zamanlar. pek azınızın bildiği eski tavernacılardan birinin annesi ama çok mütevazi, hanım hanımcık bir kadın. pufpuf börekler yapar o yaşına rağmen kapıya kadar getirirdi. hani kokmuştur, bir tabak götüreyim zamanlarıydı o zamanlar. şimdilerde gözümüze sokulduğuna bakmayın lüks sofraların. sadece facebook gibi sanal alemlere taş atmıyorum burada. reklamlarda kendi paylarına düşenleri yapmaktan geri kalmıyor; hiç yememiş-görmemiş bünyelerin gözlerine kadar sokuluyor çoğu şey. sana bana ucuz belki ama, durumu el vermeyip de alamayan ne yapsın?

  ne diyorduk paylaşmak.. üniversite yıllarında özellikle, uzak bir şehirdeyseniz daha da iliklerinize kadar işler her anı paylaşmak.. aynı kaptan yersin yeri gelir, bazen aynı giyinirsin, bazen aynı yatakta bile uyursun.

  paylaşmak kelimesi gerçekten çok dolu dolu bir anlam ifade ediyor bana. tüm düşüncelerimi, aklımdan taşan ve dolduramadığım cümleleri burada paylaşırken şimdi güzel bir oluşumun içinde yer bulabilmek; çok istediğim bir hayali gerçekleştirme düşüncesi, güzel insanları tanımak gerçekten içinde özel hisler barındırıyor..
  güzel bir anı paylaşmak bazen böylece..