1. kaliteyi tartışamam ama;
  sanıyorum ki diğerlerine göre daha ucuz olan havayolu şirketi. şimdiye kadar uçak yolculuğunu lüks olarak görmüş, maddi olarak daha alt kesim için de gayet uygun oluyor haliyle. her havayolu gibi erken rezervasyonla çok ucuza bilet kapatılabiliyor.

  pegasus plus diye bir uygulaması var ki her uçuştan-online check in den para kazanıyorsunuz (aslında aldıkları check in şu bu parasının bir kısmını geri veriyorlar) ama yine de kazanmış gibi hissedebiliyorsunuz *

  ama diğerlerine göre daha mı fazla rötar yapıyor ne?
 2. sahibi ali sabancı'nın uçak tuvaletini bile ücretli yapmayı düşündüğü havayolu şirketi. low-cost olayını çok yanlış anlamış bunlar.
 3. koltuklarının arasında boşluk yoktur.
 4. ucuzluğu ve pahalılığı bu kadar iç içe barındıran başka bir firma/şirket yoktur herhalde. kendilerinden daha ucuza ülke içinde uçakla yolculuk yapmanız pek mümkün değil. onlarda bunu bildiğinden bunun dışındaki her şeyden fahiş fiyatlar talep etmekte. gerçi artık suyun 3 lira olması normal gelmeye başladı. yine de bir poşet 20 lira olur mu ki?
 5. hakkında genelde olumsuz yorumlar duyduğum havayolu şirketi. ancak ne tesadüftür ki 1 martta gidiş dönüş konyaya gidip geldim ve hizmetinden cok memnun kaldım. şimdiye kadar iki kere kullanmış biri olarak tavsiye ederim.

  edit: eklemeyi unutmusum yeni genel mudurleri mehmet tevfik nane'dir. bu adami teknosadan taniyorum. teknosayi buyuten adamdir bu. oradan carrefoursa ya gecti ve 6 yıllık hedeflere 3 yilda ulasarak misyonunu tamamladi. sirada pegasus var. 5 yila kalmaz thy'ye rakip yaparsa sasirmam.
 6. hava dolmuşu firması
 7. eleştirileri anlayabileceğim ama aşırı tepkileri anlayamadığım hava yolu.
  yurttaşlarım, liseliler... siz bilmezsiniz ama biz antalyaya 8-9 saatte, trabzona, kayseriye keza beter şartlarda giderdik.
  şimdi sıra dışı durumlar hariç aşağı yukarı aynı paraya, rötarlar, inişler, kalkışlar dahil en kötü senaryoyla bile çok daha kısa zamanda, aksilikler olmazsa 1.2 saatte varıyorsunuz.

  2 saat su içmesen, beleş sandviç yemesen de bir şey olmuyor. kendimden biliyorum. ilaç şirketinde çalıştığım dönemde ayda 3-4 seyahat yani 6-8 yolculuk yapıyordum. anadolu yakasında oturduğumdan da pegasustu tercihim. hiç parayla ekstra bir şey almadım.
  evden saat 6 gibi çıkıyordum ve saat 10 civarı vardığım şehirde bir kahvaltıcıya çökmüş oluyorduk. saat 10 diyorum... şu anda 09:28 ve daha kahvaltı yapmadım.. birazdan hazırlamaya başlayacağız ve sanırım 10 civarı da yaparız.
  normalde her sabah 10 dan önce bir şey yemezse ölecekmiş gibi davranmayı anlayamıyorum...

  bence türk hava taşımacılığında bir devrimdir ve thy nin de fiyatlarına çeki düzen vermesine katkısını da hesap edersek eleştiride biraz makul olmakta fayda var...
 8. aktarmalı yurtdışına gittim bununla ben. iç hat bacağında bi sandviç bi kahveye 20 tl verdim. aktarmaydı, zıplamaydı derken zaman geçti bi daha acıktım, dış hat bacağında aynı şeyleri bi daha yiyip içivereyim dedim. sandviç aynı sandviç, kahve aynı kahve, uçak aynı uçak.. hesap: 26 tl.

  "su yok mu su" demiyorum tamam ama böyle de mini çakallıkları vardır bu havayolunun. yurtdışına gidersem freeshoptan alacağımı alır, öyle binerim daha da.. sıkıntı yok.
 9. türk sivil havacılığında çığır açmış havayolu şirketidir. zannedilir ki mevcut iktidar döneminde refah seviyesi arttığı için uçağa binebilir olduk. genç olanlarımız da zanneder ki, anne-babalarımız da bu kadar kolay binebilirlerdi uçağa.

  lüks ve gereksiz hizmetleri vermeyip, sabiha gökçen havalimanını kullanarak maliyeti azaltan pegasus oldu. diğer havayolu firmaları da takip etmek zorunda kaldı.

  eğer böyle bir girişim olmasaydı, ankara-istanbul arası 500 liraya uçardınız. haberiniz olsun.
 10. erken bilet aldığım zaman thy ile aynı fiyata bilet bulabiliyorsam neden pegasus gibi bir şişe suyu bile yolcusuna para karşılığı veren havayoluyla uçayım ki? diye düşündüğüm ve tercih etmediğim havayolu.
  bee