1. su sitede uygulanan müthis konsept.
  Siteye üye oluyorsunuz ve bir adres talep ediyorsunuz. site size dünyanin bir ucundaki baska bir üyenin adresini veriyor ve siz ona bir kartpostal yolluyorsunuz. ayni sekilde baska biri de sizin adresinize ulasiyor.
  Bayadir varmis, ben yeni duydum ve hemen üye oldum.
  Icimde tarifsiz bir heyecan var. hemen baslasin istiyorum, ilk kartim hemen gelsin istiyorum.
 2. mektup yazdığımız ve gittiğimiz yerlerden kart gönderdiğimiz zamanlar çok gerilerde kalmış ne yazık. böyle mektup arkadaşlarımız olurdu uzak diyarlardan. hoş bir şeymiş doğrusu.
 3. burada görüp de haberimin olduğu, çok beğendiğim olay. *

  çocukluğumdan beri kartpostal biriktirmek sevdiğim uğraşlardan biri olmuştu, sahaflık efemira tadında, çoğu babamın gençliğinden kalma kendi çapımda sakladığımı sandığım kartpostal koleksiyonum, başka bir eve taşınırken annemin hala çemkirdiğim üzücü bir gafleti sonucunda sokaktaki çöp bidonunu boylamış maalesef. bunu da babamın yıllar evvel çöpçü amcanın birine bir miktar para vererek aldığı plak sürüsünün kefareti olarak görüyorum bazen. gene de babam onlara para verirken annemin benim kartpostalcıklarımı çöpe atmasını hala unutamadım.

  işte böylece dünyanın başka bir köşesinin rüzgarı değmiş kartlarımız olacak. benimkiler de rusya'ya gidecek şimdilik, acaba bana nereden gelecek, çok heyecanlı.*
 4. belarus'tan gelen ilk kartim ile tamamen yeni bir maceranin içine atmistir beni.
  7 kart yolladim bu zamana kadar, iki tanesi ulasti. ne zamandir heyecanla ilk kartimi bekliyordum, sonunda geldi!
  bekledigim gibi, karti posta kutumda görünce gerçekten çocuklar gibi sevindim. kilometrelerce uzakta biri, beni tanimadigi halde beni düsündü ve benim için bir kart yolladi.
  ama aslinda beni daha da heyecanlandiran yeni kartlar yollamak. yolladigin kartlardan bir tanesi ulastiginda, yeni bir adres çekme sansin oluyor. acaba hangi ülke çikacak deyip heyecanla tikliyorsun.
  cok güzel seyler bunlar :)
 5. süper bulduğum site, ne yapacaksınız siz benim süper bulmamı? amaç sadece uplayarak başkalarının da görmesini sağlamak tabi.
 6. Forumunu da takip etmekte oraya da ekstradan uye olmakta fayda var tanimadigin bilmedigin yerlerden gelecek en dandik kart bile mutlu ediyor insani fakat forumdaki secenekler daha bir fazla bakinca ne demek istedigimi anlayacak sevgili youser'lar :))

  Muadili icin : http://postcardunited.com/