1. bölüm1 ilk keşif:lise son falan.arkadaşlarla çekilmiş bir foto.tipik ergen hareketi dikilen saç.ama o da ne alın çizgisinde bir saçmalık var.kenarlardan birkaç derecelik açıyla yukarı kayış.yok bişey kuruntu yapıyosun oğlum.


  bölüm2 var birşey:aradan 1 yıl geçiyor. yaş 18 lise bitmiş.özgürlük uzat saçı muhteşem gür hala hazır böyleyken tadını çıkar. saçı bağladım birgün.çizgi daha da yukarı kaymış.evet bir süreç başlıyor sanki.

  bölüm3 birşey olmaz ya: hala saç uzun.aradan 2-3 yıl geçiyor çizgi kaybolmaya başlıyor. ama hala upuzun gür dalgalı saçlar. bir alın çizgisi kaybından nolucak sanki.

  bölüm4:inceleme evresi:saçlar hala uzun arada 1 yıl daha geçiyor.saçlarda bir saçmalık var artık.ele çok geliyor.eskisi gibi kalın değil şekilsizleşiyor.düzelttiriyorsun kırıkları aldırıyorsun yine olmuyor.ayrıca tepelere doğru bir açılma var.arkadan da bir açılmayı berber sana söylüyor.

  bölüm5:sonun başlangıcı:okuldakiler artık bu saçı kestir diyolar.sürecin başlamasından bu yana altı yıl geçmiş.hala direniyor kabullenmiyorsun idare eder diyorsun.

  bölüm6:ışıklar düşmanım:herhangi mağzada bir tuvalet aynasında yavaş yavaş gerçekle yüzleşiyorsun.artık tepe iyice seyrelmiş.ver elini ilaç piyasası.

  bölüm7ilk müdahele:saçı 2ye vurduruyorsun artık.o birden keyfin yerine geliyor.kısayken o kadar gür ki demek ki uzatmak zayıflatmış diyorsun.

  bölüm8 acı gerçek: sürecin başlamasından bu yana 9 yıl geçmiş. artık 2 numara bile kurtarmıyor.ilaçlar masraflı, yan etkili ve istenilen sonucu vermiyor.kafayı artık 1'e vurmaya başlıyorsun.neo nazi gibisin.