1. 1925'de doğan 1995'de yitirdiğimiz 200'e yakın filmde rol alan türkiye'de yetişen en iyi sinema oyuncularından biri, gerçek anlamda sanatçı.

  sadri alışık, sadri baba, bambaşkadır. yeşilçam elitine karışmayışı, güldürü filminde dahi bir anda gözlerimi doldurabilmesi, kendisinin kattığı belli olan replikleriyle insanı derinlerden yakalayışı, samimiyeti, içtenliği, mağrur gururu, haytalığı başkadır. şiir yazar ,şarkı söyler, içer, ağlar, ağlatır, güler, güldürür; babadır, dosttur her şeyden önce.

  sadri alışık hayatın içinde(n)dir filmlerinde bile. yeşilçam filmlerinde jön sanatçıları lacileri çekip altına o zamanın lüks arabalarını çekerken, o üstüne bol gelen yer yer yırtık kıyafetleriyle tabanvayı kullanır. en az 5 kere izlediğim filmini gördüğümde dahi değiştiremem kanalı ve adamlığa çeyrek kalsın diye her gördüğüm sokak köpeğine selam veririm. ayhan ışık'la olan dostluğuna imrenirim. candır sadri baba, unutulmamalıdır.
  ozee
 2. sayesinde deli damgası yediğim adam.
  hani sokak köpeklerine selam vermek adamlığın yarisiydi sadri abi senle benden başka veren yok
 3. gerçekten çok değişik bir kafası olan adam.

  bazen izlerken "ulan herif resmen spontane döktürmüş amk" dersiniz. bi de çekerken ses kaydı falan da yok tabi, sonradan seslendiriyorlar ya, adamstüdyoda kendisiyle senkronu nasıl seri şekilde tekrardan yakalamış diye şaşırırsınız.
 4. sigarayı en karizmatik içen adam