sarah jio

Kimdir?

18 şubat 1978 doğumlu olan ünlü yazar sarah jio kitapları gibi kendisi de çok güzel bir bayan. daha küçük yaşta yazarlığa merak saran ve kısa hikayeler yazan sarah jio büyüdüğünde mükemmel bir yazar olma yolunda gidiyordu.
  1. son kitabı always'in ingilizcesi henüz çıkmamışken türkçesini yayınlayan yazar. türkiyeyi ve türk gençlerini bu kadar sevmesi, onlara içtenlikle sarılması tabii ki kendisine karşı bir sempati yaratıyor. kitaplarında genellikle seattle'da yaşadığının etkileri görülüyor çünkü atmosfer genelde yağmurlu.. bazen çok yorgun hissettiğinizde, dinlenmek istediğinizde elinize alıp keyifli ve huzurlu dakikalar geçirtecek kitaplara sahip.. özellikle yağmur sonrası kitabına kattığı tarih bilgisi, okuru bugünden alır götürür o zamanlara..
  2. şu ana kadar yazdığı ve türkçe'ye çevrilmiş tüm romanlarını tavsiye edebileceğim (sadece agapi'yi sevgililer günü tanıtım süreci ve içeriği açısından biraz zorlama buldum), romanlarında 100 yıl civarında zaman geçişleri yapsa da konuları birbirine ve okuyucuyu kitaba bağlayabilen yazar.
    çevirmen(ler)in de hakkını vermek lazım ama ana karakteri june isimli bir kadın ve orijinal adı "goodnight june" olan kitabın türkçe çevirisinin adını "elveda haziran " koymak mizahi yaklaşım mı emin olamadım :).