1. 45 çocuğa tecavüz edilen ensar vakfının eleştirilmesine "buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" diye cevap vermiş aile ve sosyal politikalar bakanı. hizmetleri ile ön plana çıkmış fakat henüz 45 çocuğa tecavüz etmemiş diğer kurumlara cesaret vermek için yapılmış bir açıklama gibi duruyor. bir defaya mahsus böyle bir hakları varmış sayın bakanımıza göre.
 2. "sahsin yaptigini kuruma, kurumun yaptigini sahsa indirgeyemeyiz" demenin milyon farkli yolu varken en cirkinini secen aile bakani. ortada cok cirkin bir suc var, suclusu da bu ortamin olusmasinda emegi bulunan herkes iken bu ucuz aciklamayi yapamazsiniz. suclular cezasini cekecek, bu ve buna benzer faaliyet gosteren kurumlar gozetim altina alinacak, vakiflar gozden gecirilecek, kaynaklari sorgulanacak, egitim kurumu acma yetkileri kontrol altina alinacak yada buna benzer milyon uygulama saymasi gerekirken kurumu korumasi icler acisi.

  kurumu yine koru, sucsuz oldugunu dusunuyorsan sonuna kadar mucadele et ama olay bu kadar taze iken bu aciklama, birseyler yapilmadan bi ikiyuzluluk sadece size ve kurumlara olan guveni zedeler. yaziklar olsun yozlasmis kurumlarimiza, sahislarimiza, ses cikarmayan ve cikaramayanlara...

  edit: imla
 3. ensar vakfı'nın karıştığı tecavüzleri önemsiz bir ayrıntı gibi göstererek ' bir kereden bir şey olmaz mealinde konuştuğu için hdp tarafından gensoru önergesi verilmiştir.

  05 nisan 2016 tarihinde de akp oy çokluğu ile gensoru önergesi reddedilerek sayın bakan temize çıkmıştır.

  aynı gün mhp başkanı devlet bahçeli de grup toplantısında; 'çocuk tecavüzlerini hoş karşılamıyoruz ancak hdp'nin verdiği gensoru önergesine red kullanıyoruz ' demiş ve 'hiç bir şekilde hdp ile aynı görüş ve platformda bir arada bulunmayacağız' diye red oyunu savunmuştur.

  aklım tutuldu...
 4. mahkemenin verdigi 508 yil hapis cezasiyla guzide kurumunu bir kereden bir sey olmaz diyerek utanmadan savundugu fakat mahkemede lafinin yurtturuldugu bakanimizdir.

  yargiyi yaniltma cabalari bosa cikmistir. utancindan derhal isfifa etmelidir.
 5. şu kılığa şu sıfata bak. ben böyle birşeyi sadece tipinden dolayı başkanlığa almam , gelmiş tecavüzü meşrulaştırıyor.
  tanım : mihail gorbachev kadar yakışıklı olan aile ve sosyal politikalar bakanı.