• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
sen benim her şeyimsin - tolga örnek
küçük yaşlarda babasını kaybeden, ancak babasının hayattaki tüm korkularıyla yüzleşmesini salık veren öğüdünü hiçbir zaman unutmayan sedat (tolga çevik) çıralı, kemer'de tek başına yaşamaktadır. ancak babasının öğüdünü hiçbir zaman tutamamış, yüzeysel ve gündelik ilişkilerle ömrünü geçirmektedir. sedat'ın hayatı, eski bir ilişkisinden doğan çocuğunu kucağında bulduğu gün tamamen değişir. hiç beklemediği bir anda kendisini "baba" olarak bulan genç adam, kızı için adeta bir hayal dünyası kuracak, ona bakabilmek için hayattaki korkularıyla yüzleşmesi gerekecektir. yıllar içinde kızına büyük bir sevgiyle bağlanan sedat, kızının annesi günün birinde çıkıp geldiğinde kızını kaybetmemek için her şeyi yapacaktır.

sen benim her
şeyimsin, 2013 meksika yapımı çocuk büyütme rehberi (instructions not included) filminden tolga örnek tarafından uyarlanarak çekildi.
 1. fragmanıyla komik bir film izlenimi yaratsa da gayet üzen film.

  Tuna Çevik'in oyunculuğunu yer yer babasından daha doğal buldum. Melis Birkan'dan genel olarak tiksindim ki o fizikle bunu başarabilmiş olması rolünün hakkını verdiğini gösteriyor.

  Bazı sahneler yapay, bazı kısımlar kopuk geldi. Uyarlandığı filmi izlemedim ama bu kısımlar oradan mı, değiştirilebilir miydi bilmiyorum.

  !---- spoiler ----!

  dna testi kısmı hem kopuk, hem de gerçekçilikten uzak geldi, babasının yüz olarak bu kadar kopyası olan bir kızın test sonucunda baba çıkmaması ve gerçek babayla ilgili kısa da olsa bir flashback sahne olmaması filmin etkisini azalttı. onun yerine hakime hanım velayeti anneye verseydi de normalde babaya verilmeyecek hakları babaya verseydi ve senaryo devam etseydi daha iyi olurdu.

  kurt vurgusu şu an okuduğum kitap dolayısıyla(*:kurt gölü - john verdon) daha bir gerdi beni.

  Ters köşe yapmak için kızın çocukluğunda yaşamış olması gereken problemlerden hiç bahsedilmemiş olması kabul edilebilir ama bebekliğinden bir rutin kontrol sahnesi olsa daha iyi bir akış olurdu.

  son olarak, film için rol icabı olsa bile kızının öldüğünü çekmek ne zor gelmiştir Tolga Çevik'e :/ biraz da bu sebeple, "bir varmış, bir yokmuş" gibi dışsesle ve kısa bir sahneyle geçti o kısım muhtemelen.


  !---- spoiler ----!