1. nba'i nba yapmış sporculardandır. şahsıma göre jordan'dan bile dominant bir oyuncuydu döneminde. miami'yi de wade ile şampiyon yaptıktan sonra suriyeli gibi şehir şehir dolaşması hoş olmadı tabi.
 2. kobe bryant ile küs oldukları ve basın yoluyla atıştıkları dönemde kobe'nin, kendisinin fazla kilolarına sıklıkla dikkat çekmesi üzerine "evet, kobe hızlı bir oyuncu. kobe bir corvette, ben bir duvarım." çıkışıyla ilk defa o güne kadar çizdiği 'masal kahramanı' imajını yıkan pivot. en azından benim kafamda...

  daha önce sahada da elektrikli sahnelerine şahit olmuştum ama standart donanımında agresyon yok diye düşünürdüm hep.

  ha, sonrasında andrew bynum olayıyla işin rengini iyiden iyiye belli etmedi mi, etti. ama bence kırılma noktası kobe ile küslük dönemiydi.
 3. shaqtin a foola kendisini koyan oyuncudur
 4. kobe'nin bu kadar büyük oyuncu sayılmasının asıl sebebi bu adamdır. kobe'nin yanında shaq olmasaydı lakers kesinlikle patates takım olarak kalırdı 2000 döneminde.
  -

  ha bi de bu adamın oğlu shareef o'neal bomba gibi geliyor. ileride yıldız olacağı kesin gibi bişey.
 5. pota kırmasıyla aklımda yer edinmiş oyuncudur.
 6. basketbol tarihinin en dominant oyuncusudur.

  lakers'tan ayrılma hikayesini şöyle anlatır :

  lakers'tan ayrılmayı hiç istemedim ama bu işte bir veteran olarak anladım ki orada 2 krala yer yoktu. ve izlediğim tüm mafya filmlerinde genç patron, yaşlı olanı temizler. kalsam, bunun olacağını biliyordum.