1. sadece bir kez kullandım. kur'an-ı kerim'e saygısızlık vardı.
 2. sırf bir düşünceye zıt gitti diye insanların ban yemesine yol açmadığı için eleştirilen buton.

  ne yapacaktı yönetim? faşist isteklerinize boyun eğecek ve "tüm üyeler x düşüncesinde hemfikir, süperiz" diyebilin diye istediğiniz her şeyi yapacaktı öyle mi?

  insanlar oraya "beğendim" "beğenmedim" "favoriye ekle" butonlarıyla beraber alta yorum yazmanız için boşluk koymuş. oraya düşünceni yazıp yolla'ya basıyorsun yayınlanıyor.

  george orwell romanı mı burası? hepimiz "evet bu böyle olmalı çok haklısın mirim, tebrikler" şeklinde mi takılalım?
 3. youserların rahatsız oldukları yorumları gerekçesiyle birlikte bildirebildikleri youreads özeliği.
 4. hergün onlarca defa kullandığım buton.

  bazen kişi yada kurumlara hakaret oluyor. bazen mesaj içerikli yorum oluyor. bazen başlıkla alakasız yorum oluyor. bazense sadece kanal yanlış oluyor.

  eğer şikayet edilen yorumlarda kimin şikayet ettiği gözüküyorsa benim ismim en çok görülenlerden oluyordur. hatta moderasyon "gene verguzbay şikayet butonunu kırmış." gibi cümleler kuruyordur.

  bazı günler hem moderasyonun zamanını harcamamak için yazara hatasını belirten mesaj atıyorum. genelde kibar dönüşler olsada bazen tüm nefretlerini kusuyorlar. o yüzden sadece iyi niyetli olduğunu düşündüğüm yazarlara mesaj atıyorum.

  ekleme: bazı yorumları hem beğenip hem şikayet ediyorum. yazar ne kadar haklı olursa olsun youreads kurallarına aykırı yorum girmiş oluyor.

  ekleme 2: moderasyon da şikayetleri gerçekten çok dikkate alıyor. fi tarihinden kalma yorumlardaki/başlıklardaki hatayı bile düzeltiyorlar.
 5. (#143580) numaralı yazımda belirttiğim başlığa özgü şikayet butonu olmadığı için, bu aralar çoğunlukla hatalı formattaki başlıkların ilk yazısında kullandığım buton. bir de kural ihlalleri oluyor tabii.