1. çok pis şey lan. bilumum sağlık problemini geçtim insanın kendine saygısını yitirmesi, özgüveni sıfırlayıcı bir durum. çok çok büyük sağlık problemleriniz yoksa zayıfların 17-22 yaşlarım arasında 80 kiloyu da 140 kiloyu da görmüş biri olarak söylüyorum, işe yaramaz iki adam vardır biri parasız diğeri şişman olan.
  2. doyma merkezi ile mutluluk merkezinin yanyana olmasından kaynaklıdır. bu merkezin uyarımı depresyondan kaçınmak için şarttır. obezlerin bir çoğu mutsuzdur ve mutluluk merkezi uyarımı için yemek yer. ayrıca 140 olmadan 80 in değeri bilinemez. anlaşılamaz.
    mutluluk merkezi uyarımı ve dopamin salgısını arttıran şeyleri incelemenizi öneririm. mesela yaz aylarında artan ışık ve meyve yenmesi dopamini arttırır.
    ancak insanı ağırlığı ve parasından dolayı işe yaramaz olarak nitelemek, basitçe saçmalıktır.
  3. şişman insanlar mutsuzdur diye bir algı oluşmuş bu girdide yanlıştır bende 120 kilo bir erkek birey olarak konuşuyorum 70 kilo olduğum zaman da oldu kendim milli kürek sporcusuydum hunharca protein takviyesi haftanın 5 günü antrenman yılda 30-40 arası yarışa katılıyordum aniden gelen kötü bir sakatlık ile spor hayatım sona erdi üniversite il dışı öğrenci evi derken kendimi 130 kilo buldum ayrıca kilo veremiyorum zar zor 1 yılda 10 kilo verdim ama inanın çok mutluyum hayat şükretmeye değer arkadaşlar şişmanlık mutsuzluk demek değildir saygılarımla :))