• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.22)
sleepers - barry levinson
1960'larda hell's kitchen'da büyüyen shakes, michael, john ve tommy adındaki 4 çocuk, eşek şakası yaparken yaşlı bir adamın yaralanmasına neden olurlar. new york'taki wilkenson center'da 1 yıla yakın hapsolan 4 arkadaş, buradaki gardiyanların kötü muamelesine maruz kalır. burada dayak yiyen, onurları zedelenen ve cinsel istismara uğrayan bu 4 arkadaş 13 yıl aradan sonra, wilkenson center ve gardiyanlarından intikam alma fırsatını yakalar
 1. "suskunlar" isimli tutmayan dizinin orjinalidir.
 2. eylemler sonuçları doğurur sözünün suyunu çıkartmış bir film. bazı eylemlerin gereksiz derecede kötü sonuçlar çıkartabileceğini yüze çarpıyor.
  zgrkk
 3. filmin dayandığı (bkz: suskunlar - lorenzo carcaterra) kitabını okuduktan sonra izlemeye çalıştığım ama ıslahevi sahnelerinin hemen başında dayanamayacağımı anlayıp bıraktığım filmdir.

  ya bir de ben kevin bacon ı çok severim neden onu alçak nokes karakterşnde oynattınız? ona da dayanamam.
 4. dostluğun nasıl olması gerektiğini izleyicinin gözüne sokan film. benim film listemin ilk 5'indedir. bir kere sinemanın em başarılı aktörlerini toplamış ve mükemmel bir cast yapılmış.
  (bkz: lorenzo carcaterra) 'nın sleepers isimli kitabından uyarlanan film kitabın ruhunu size yansıtıyor.
  filimin duygu yoğunluğunu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. tek kelimeyle harika.
 5. görkemli başlayıp vasat biten bir film. ne baş tacı edilecek kadar iyi, ne yerilecek kadar kötü... orta karar bir film.