• youreads puanı (9.50)
 1. (bkz: çok uzaklarda) kadar güzel bir şarkı.

  sözleri:

  rruges i trishtuar, dikush po ecen,
  nje i dashuruar dhe fare vetem,
  dashurine qe humbi duke kerkuar
  si i erdhi fundi,
  iku dhe e la..

  vajzen qe e donte, sa donte jeten
  e braktisi sonte dhe e la vetem
  endrra qe perkuli, sa shpejt u shua,
  erresires fundi
  iku dhe e la..

  ndoshta rri e fshehur, diku ne pyll,
  apo rri e ndezur, atje me yjet
  dhe pergjon atje,
  djalin qe kerkon..

  kushedi ku dehet, a perqafohet,
  apo do te kthehet dhe do pendohet
  djali ne vetmi,
  vajzen e kerkoi..