• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.40)
star trek into darkness - j.j. abrams
“mission: ımpossible ııı”, “lost” ve “alias”ın yönetmeni j.j. abrams ve “transformers”ın senaryo yazarları roberto orci – alex kurtzman ikilisi, tüm zamanların en büyük uzay macerası “star trek”e yepyeni bir vizyonla bakıyor. atılgan uzay gemisinin yepyeni ve genç mürettebatı insanoğlunun daha önce hiç gitmediği yerlere ulaşmak için yüksek cesaret isteyen yolculuklarına başlıyor.
 1. orijinal tam ismi star trek into darkness olan film.
  olmamış film. star trek serisinin sofistike atmosferinin yerinde yellerin estirilmiş. son zamanların çılgınlıklarından olan bu her şeyi cartoonlaştırma her şeyi ergenleştirme merakının ürünlerinden sadece biri. sanki red alet 3 'ün canına okuyan ekibin elinden çıkmış gibi duruyor.
  efendim aksiyon - bilim kurgu filmi işte görsel efektleri süperdi, heyecanlıydı, beni tatmin etti diye yakaran güruh için 5 dakikası 15 tl olan 7 d sinemaları öneriyorum.
  bilimkurgu sırf ışıkla çıkmak değildir. trier'in melancholia'sı bile bundan çok bilim kurgu ögeleri barındırıyor.
  filmde vinona riyder'ın generalin kızı rolündeki karakterini gördükten sonra, "senarya kötüydü, aslına bağlı kalınmamış, kurgu dandikti, spack tırttı, kirk olmamış" demiyeceğim.
  kızcağız ben ne yapıyım diye sormuş, yönetmen de "bir şey yapmasan da olur şöyle güvertede sütyen- külot bi boy ver yeter" demiş yahu. bariz er muhabbeti yapılmış. bizim komutanın bir kızı vardı tertip, taştı taş muhabbeti yapılmış. yazık.
 2. !---- spoiler ----!

  ben mi yanlış gördüm yoksa kirk denilen eleman nükleer reaktörü vura vura mı düzeltti?

  !---- spoiler ----!
 3. benedict'in ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu görmek için izleyebileceğiniz çok sıradan ve tahmin edilebilir bir senaryoya sahip film.