• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.32)
the curious case of benjamin button - david fincher
film, seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamın hayatını konu alıyor. benjamin button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır.  birinci dünya savaşı’nın sonunda, 1918’de, new orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir.
 1. eleştirinin en kötüsü beğendim, beğenmedim diye yapılan mıdır? tarafsız olan mıdır? alain'e göre asla tarafsız olamazsınız, tarafsız eleştiri yoktur.
  neyse bir tersten okuma hikayesi.
  ben beğenmemiştim, okuyup bitirdiğim de de!
  filmi için bile kanaatim: vakit kaybı olduğudur;(
 2. filmde bir saat sahnesi vardı. savaşa oğlunu gönderen kör bir adamın yaptığı saat tren garına asılıyordu. fakat saat bildiğimiz gibi saat yönüne değil tersine doğru dönüyordu. burada vurgulanan şey aslında o saatin zamanı geriye doğru işleterek savaştaki babaları, oğulları geri getireceği değildi. o saat aslında benjamin button'dı. geriye doğru yaşayan bir adamdı o saat.
 3. herkesin izlemesi gereken, uzun zamanlar geçsede kaybolmayacak harika bir kült film. ayrıca bu senaryonun özgünlüğüyle film her sinemasever için bir nimet değerindedir.
  dokuz