• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.43)
the life of david gale - alan parker
david gale ölüm cezası karşıtlarının en önemli isimlerinden biridir ve idam cezasısının kaldırılması için büyük çaba sarf etmektedir .kendisi gibi idama karşı çıkan constance harraway adındaki bayan tecavüze uğramış ve vahşice öldürülmüştür ancak bu trajik olayın acı tarafı ise, suçun david`in üzerine kalmasıdır. gazeteci elizabeth bloom ile çok özel bir röportaj yapmayı kabul eden david ona olayı açıkça anlatır. çok iyi bir haber yakaladığının farkında olan bloom onun anlattıklarını dinledikçe olayın başka boyutlarını da öğrenir . bu adamın hayatı onun ellerindedir ve bu masum adamı kurtarmak için hemen harekete geçer david gale'in idamına çok az zaman kalmışıtır.
  1. tartışmalı olan idam cezası konusunu güzel bir şekilde ele alan film. sadece kevin spacey'nin oyunculuğu için bile izlenebilir.
  2. bana "nerede o eski güzel filmler" dedirten filmler listemdeki 3 kevin spacey filminden biridir.
  3. harika bir mesaj veren ancak kesinlikle sonuyla ilgili hiçbir spoiler alınmaması gereken bir film. izlediğim en anlamlı filmlerden. kevin spacey her daim gizemli havasıyla rolüne çok iyi oturmuş.
  4. idam cezası gelmeli mi başlığı ile alakalı meseleye ait mesajı ve iyi bir kurgusu olan; kadrosunda kevin spacey, kate winslet, laura linney gibi isimleri barındıran 2003 hollywood yapımı güzel film.