1. 11bit studios'un "savaşta herkes asker değildir "sloganıyla call of duty, battlefield gibi savaşı cici gösteren oyunlara bilezik misali geçirerek piyasaya sürdüğü savaş oyunu.

  92-96 yılları arasında ki saraybosna kuşatması sırasında oynadığımız oyunda, karakterlerimizle savaş esnasında hayatta kalmaya çalışan sivilleri oynuyoruz ve temel amacımız savaş bitene kadar hayatta kalmak. savaşın asıl yüzünü gösteren ender güzellikte oyunlardan birtanesi. anlamak için sadece bu trailer yeterli olacaktır.
 2. savaş oyunlarına bakış açımızı değiştiren, asker olarak değil bir sivil olarak hayatta kalmaya çalıştığımız, oyunda verdiğimiz kararların karakterin ruh halini etkilediği, ve oyunun gidişatını da etkilediği güzel bir oyun.
  !---- spoiler ----!

  o kahve bağımlısı aşcıdan kurtulun nazı hiç çekilmiyor.

  !---- spoiler ----!
  elbis
 3. oldukça güzel, yaratıcı bir oyun. savaşa olmasa da savaş -strateji değil- oyunlarına olan bakışı değiştirir niteliktedir. arayüzü basit oynayışı zorlayıcıdır. en azından ben oynarken epey zorlandığımı itiraf etmeliyim.

  ayrıca oyun yapımcılarının oyunun torrent ortamlarında gördüğü yoğun ilgiye kayıtsız kalmayıp torrent kullanıcılarına steam kodu dağıtmışlıkları vardır.

  farklı tarzıyla oynanmayı kesinlikle hak eden bir oyundur.
 4. karşılama ekranındaki el ele tutuşmuş baba ve oğul silüetinin poyraz karayel'in afişine benzerliği dikkat çeken video oyunu.

  şu an 80. güne(savaşın sonu) ulaşmama çok az kaldı. alet-edevat işlerinde usta olan dallama ilk birkaç günden sonra yanına bir parça et alıp kaçıp gitti.

  ilk haftalarda barınağıma kız kardeşini emanet bırakan genç, hâlâ geri dönmedi. ölmüş olabilir.

  müzisyen bir abla evimize yerleşti.

  katia vuruldu.

  aşçı eleman sigaraya abanmaktan kanser olacak.

  futbolcu bir delikanlı ağır yaralı olarak bize sığındı; iyileştirdim. şimdi 'gece gezmeleri'ne onu çıkarıyorum.