1. Guzel bir proje, sevdim gercekte. yapilan film kaliteleri beklentimin uzerinde cikti. genc yonetmenler, oyuncular ve senaristler icin guzel bir firsat. sitelerine girip bi inceleyin bence trt diye onyargili davranip incelememisti. suan pisman oldum.

    Projeyi merak edenler icin kendi sitelerindeki aciklamalari:

    TRT’nin Türk sinemasına yeni bir soluk getiren TRT TV Filmleri projesi kapsamında çekilen filmler her Perşembe TRT 1 kanalında “TRT Ev Sineması” adında özel bir sinema kuşağında izleyicilerle buluşuyor.

    Türkiye’nin kamu yayıncısı TRT, televizyon ile sinemayı buluşturan iddialı ve uzun soluklu bir proje olan TRT TV Filmleri ile Türk sinemasında yepyeni bir döneme imzasını atıyor. Sloganı "Senin senaryon, senin filmin" olan proje ile Türk sinemasına ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler kazandırmayı, genç sinemacıların özgün ve yenilikçi projelerine imkân sağlamayı hedefliyor. 2014 yılında başlatılan TRT TV Filmleri Projesi kapsamında bugüne kadar 12 farklı türde 33 özgün senaryo, film olarak çekildi.

    Hepimizin hikayeleri, hepimizin filmleri, hepimizin kanalında. 12 farklı türde, 33 film her Perşembe TRT1 ekranlarında “TRT Ev Sineması” adında özel bir yayın kuşağında seyircileriyle buluşuyor. TRT Ev Sineması "Aile bir araya geliyor" sloganıyla tıpkı eski günlerdeki gibi aileyi bir araya, sinema keyfini evinize getiriyor.