1. Türkiye'de yaşayan 49,611,709 vatandaşın kimlik bilgileri torrent halinde sızdırıldı! Hackerların hem Türklere hem de ABD vatandaşlarına mesajı var!

  Başlık hatalı değil. Maalesef, üzülerek haber veriyoruz ki Türkiye'de yaşayan, yaklaşık 50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgileri, dünyaya sızdırılmış durumda.

  Hackerların hem Türkiye'ye hem de ABD'ye mesajları var. Öncelikle şunu demişler: "Kim derdi ki gerici ideolojiler, kayırmacılık, ve yükselen din aşırıcılığı Türkiye'yi savunmasız ve acı çekecek hale getirecek diye?"

  Hackerlar, sızdırdıkları bilgileri şöyle listeliyorlar:

  -TC Kimlik No
  -İlk Ad
  -Soyadı
  -Anne adı
  -Baba adı
  -Cinsiyet
  -Doğduğu şehir
  -Doğum Tarihi
  -Nüfusa kayıt olunan şehir ve ilçe
  -Tam adres


  Bu bilgiyi sızdıranların Türklere mesajı ise şöyle:

  orjinali

  -Bit shifting bir şifreleme türü değildir.
  -Veritabanınızı indeksleyin. Berbat veritabanı işinizi düzeltmek zorunda kaldık.
  -Arayüze karmaşık bir şifre koymak, neredeyse hiçbir koruma sağlamaz.
  -Erdoğan hakkında bir şeyler yapın! Ülkenizi tanınır hale getirmektense yok ediyor!

  ABD vatandaşlarına da şöyle bir mesaj verilmiş: "Donald Trump'ı kesinlikle seçmemeliyiz. Kendisi bir ülkeyi yönetmek adına Erdoğan'dan daha az şey biliyor."

  Umarız kimlik bilgilerimiz yanlış ellere geçmeden internet kaynaklarından silinir.

  kaynak

  biraz araştırınca bu olayın aslında daha önce 2010 yılında meydana geldiğini öğrendim hem o yıl içinde haber olmuş ve 2016 yılının şubat ayında gündeme geldiğini öğrendim ek olarak bugün tekrar gündemde.

  2010 haberi

  2016 haberi

  2016 haberi ek kaynak
 2. tum kurumlari ve birimleriyle iflas etmis ulkemin acinasi hallerine bir ornek daha.

  bahsi gecen sitede, kisilerin kutuklerinin kayitli olduklari yerlerden, kapi numaralarina kadar tum bilgiler mevcut.

  milyar dolara saray yaptiriyoruz ama 10 milyon dolar harcayip, kisisel verilerimizin guvenligini saglayamiyoruz. cok hazin bir durum.
 3. yeni dogan cocugunun kimlik fotosunu cekip facebookta paylasan bir milletten bahsediyoruz. 6 yildir kimin umrundaydi da simdi hortlattiniz.
 4. yiğidin malı meydandadır sözünü akla getiren durumdur iyice muz cumhuriyetine döndük
 5. merak edenlerin kendi numaralarının sızıp sızmadığını http://kimliknumaram.tk/ adresinde öğrenebileceği hack saldırısı.
  xef6
 6. ehliyet alırken baya bi kayıt yapmışlardı emniyette ama benimki çıkmamış. emniyetten aldılarsa nasıl yok ben anlamadım. hadi benim yok, akrabalarımın olabilir ve fırsatçı dolandırıcılar da bunları kullanabilir.

  bilgiye açığım bu konuda, paylaşmak isteyen mesaj ışığımı yaksın.
 7. koca bir bakkal dükkanında yaşadığımızın kanıtı olan durum.

  başımıza açılabilecek dertleri düşünemiyorum. yaşanabilecek ciddi olası sıkıntıları paylaşabilecek biri olursa kutumu ışıklandırsın lütfen.
 8. annemin babamın abimin adreslerinin apartman numarasına kadar yer aldığı liste. 2009 seçimlerinden çalınmış bu nedenle mart 2009 da reşit olmayanların bilgileri yok. (bkz: mesela ben) adresler de bu tarihteki adresler. bu nedenle eski adresimiz mevcut. hayatında hiçbir sosyal platformda 2 dakikadan fazla duramamış, banane insanların fotoğraflarından diyerek stalk meselesine anlam veremeyen ben bile bir saattir insanları aratıp duruyorum. bari 1 kasım seçimleri falan olsaydı da daha çok insan arayabilseydik.

  (bkz: büyük hizmet)