1. kesinlikle bilinçsizce kullanılmaması, kullanılırken ara verilmemesi, dozajın asla ama asla aşılmaması ve pat diye bırakılmaması gereken ilaçlardan biri.

  tanışıklığımız bayağı eskiye dayansa da adını duyunca/görünce anmadan geçemiyorum. kendisini de pek güzel hatırlayamıyorum ne yazık ki. sıra xanaxa gelesiye kadar envai çeşit ilaç kullandım ama hiç biri beni ne bu derece iyileştirdi ne de bu kadar çok zarar verdi. iyileşmek epey zaman alıcı bir süreç gerçekten ama bünyenin ilaçla olan etkileşimi daha da zor.

  başlarken çok çok küçük dozajda kullanımlar, uzun bir süre ayarda kalmak ve bitiş dönemi yavaş yavaş azaltarak bitirmek. bir gün bile içilmediğinde ya da geç alındığında, bünyeyi iki gün toparlayamamak, gerçekten zorlayıcı şeyler.

  ara ara devam eden anksiyete söz konusu olsa da, bir daha ilaç kullanmamı gerektirecek kadar olmaz umarım.

  son olarak; zaten hatırladığım kadarıyla yeşil reçetesiz alınamasa da, lütfen diğer ilaçlar gibi 'panik halime iyi gelir, sakinleştirir' diyerek kullanmayınız. bir dost.
 2. eşinize dostunuza 'al şu ilacı iç,sakinleş' diyerek vermemeniz gereken ilaçlar. sonra ilaç verdiğiniz kişiyi türlü numaralarla psikiyatri doktorundan zanax almaya çalışırken, eczacıya ilacı vermesi için yalvarırken bulabilirsiniz. almanız gereken dozdan fazlasını alırsanız; solunumunuzu baskılayarak berbat bir şekilde ölmenize neden olabilir.
 3. bana da yazsalar keşke dediğim ama tabii ki tehlikesini bildiğim ilaçtır...

  yine de passiflora gibi uçucu ve etkisiz olmadığı düşünürsek arada iki tek gibi atmak istemekteyim. ciddi gergin ve kızgın bir insana dönüştüğümün farkındayım. bilmem nasıl düzelirim...
 4. kız arkadaşımın kullandığı ve tartıştığımız akşamın birinde sinir olup neymiş bu diyerek iki tane birden ağzıma attığım ilaç.

  sonuç olarak kız arkadaşım panikledi iyi davranmaya başladı ve barıştık. bana ise bi bok olmadı. günümü gayet normal bir şekilde tamamladım