• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
yatak odasında felsefe - marquis de sade
tüm bildiklerinizi unutun!

"büyük fikirler yüzünden ahlakı bozulacak kişiye yazıklar olsun! felsefi düşünceler içinden yalnızca kötü olanları çekip almayı bilen, ahlakı her şeyle bozulan bu kişilere yazıklar olsun! bunların ahlakının seneca ya da charron okuyarak da bozulmadığını kim ileri sürebilir? ben asla onlara hitap etmiyorum!"
 1. yepyeni ve fantastik bir deneyim için; aklınızı, fikirlerinizi tüm sınırları sonuna dek kaldırarak, değerlerinizi ve erdemlerinizi kısa bir süreliğine kenara koyarak okunması gereken kitap.
 2. sadizm kelimesinin marquis de sade 'den geldiğini biliyor muydunuz? fifty shades of grey halt etmiş, okuyun, okutun!
 3. son kısmında kafayı yemekten kendimi alamadığım kitap. okurken, hem bu fikirleri reddedip hem de doğru söylüyor galiba diye düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.
 4. tamamen seks sadizim acimasizlik kokan limitleri zorlayan değil limit tanımayan ve felsefenin yatak odasında ne kadar farklı işlediğini gösteren kitaptır.
 5. "hayatımda çöpe attığım tek kitap."

  şimdi ben bunu diyince bana kızdılar, artık demiyorum o yüzden. eskidendi diyorum, çok eskiden. şimdi olsa atmam büyük ihtimalle. ama eskiden ağır gelmişti. kurtulmak istemiştim. başka hiçbir kitap böyle bir etkiye sahip olamaz bence.
 6. cinsel ilişkiler esnasında karakterlerin yaşadıkları duyguları sözlü olarak ifade etmelerini gerçek dışı bulduğumu söylemeliyim. bunun aksine felsefe içerikli karşılıklı diyaloglar ise bir o kadar başarılı ve gerçekçi.