1. boğaziçi hukuktan odtü tıpa geçiş yaparak gerçekleştireceğim eylem.
 2. ayy resmen ürün yerleştirme var.
  edit: burda bir espri vardı bir zamanlar,kendimi trollenmiş hissettim (bkz: yataş geçiş yapmak)
 3. espriyi bozmayayım da, hukuk eşit ağırlık tıp sayısal bu durumda dikey geçiş oluyor...
  ha boğaziçi'nde hukuk yok...

  tanım: birbiri ile ilintili iki bölüm arası geçiş yapmaktır... her öğrenci en az bir kez düşünür de yapan çok yoktur...
 4. uzun uğraşlar sonucu yıllardır hayalim olan üniversiteye geçerek gerçekleştirdiğim öğrenci efsanesi.(*:swh) tabii geçmesine geçtik de ben asıl korkutan bundan sonrası o ayrı. biraz bilgi vermek gerekirse:

  hele de geçeceğiniz üniversite çok iyi ve isim yapmış bir yer(*:boğaziçi üniversitesi) (*:orta doğu teknik üniversitesi) ise epey çabalamanız gerekebiliiyor. bütün tarihleri ve gerekli belgeleri iyice takip etmelisiniz. aklınıza takılan sorular için mail üzerinden savaş vermeniz gerekebilir zira tatmin edici bir cevap almak çok zor. ben neyse ki doğru düzgün bilgi almak için gittiğimde şans eseri bölüm başkanıyla karşılaştım ve beni odasına çağırıp uzun uzun konuştu ve bütün sorularımı cevapladı sağolsun.

  benim sinirlerimi zıplatan başka bir durum ise sınav gözetmeninden güvenliğe kadar herkesin, istisnalar oldu tabii, "yatay geçiş için geldim" dediğimde suratının düşmesi ve cüzzamlı muamelesi görmem oldu. bu istenmeyen insan tavırlarına karşı gıcık olup daha da hırslandım o ayrı(*:swh).

  bir de sanırım her üniversitede yok ama ben başvurudan sonra bilim sınavı denilen bir sınava girdim. yine sınav sabahı da öğretim elemanları yaklaşık 20 dakika geç gelip önümüze kağıtları koyup "gözetmene gerek yok heralde siz yaparsınız kendi kendinize"
  dedi ve çıktı.

  neyse işte sınavlar, başvuru için verilen paralar, stres dolu geçen günlerden sonra bastırdım not ortalamamı ve hayalimdeki üniversiteye geçmeyi başardım. ama şimdi de bu ortalamamın yok sayılacağını ve geçeceğim üniversitedeki notlarımın dikkate alınacağına dair bir şeyler okudum ve bir nevi emeğim çöpe atılacağı için minik bir hüzün yaşıyorum.

  sonuç olarak darısı her isteyenin başına diyorum ve bu konuda kafanıza takılan olursa mesaj kutuma bekliyorum.