1. bekar erkeklerin ve öğrencilerin vazgeçilmez yiyeceği.
  god
 2. patatesler yuvarlak dilimlenir, isteğe bağlı çeşitli baharatlar ve krema ( manda kaymağı el yakar ama daha makbuldür ) - süt karışımına bulanır, fırına atılır. patatesler pişince üzerine yumurta kırılıp en üste de kaşar rendesi - izmir tulumu karışımı eklenir ve bir iki dakika daha fırınlanır. dadından yinmez.
  mesut
 3. feto evlerinin en ünlü yemeği.
  gundi
 4. patyum.
 5. küçükken en sevdiğim kahvaltı şekli olup, ismini uçsuz bucaksız hayalgücümün açıklayamayacağı bir sebepten "dönme dolaplı patates" koyduğum, nesilden nesile de bu geleneği sürdürdüğümüz pratik yiyecek.
 6. en basit tarifi(üç kişilik):
  -2 orta boy patates ve 3-4 yumurta alın,
  -patatesleri kızartmalıktan az daha kalın doğrayın uzunlamasına,
  -başparmak tırnağı büyüklüğünde küp küp doğrayın,
  -tavaya atıp iki yüzünü de çevire çevire kızartın,
  -kasede çırptığınız yumurtalara bir çay kaşığı tuz döküp karıştırın ve patatese dökün, birkaç delik açın ki pişmeyen yerleri de pişsin,
  -bitince beni de çağırın beraber yiyek.
 7. rahmetli ananem , orospu böreği derdi.
 8. ben bunu çok güzel yapıyordum. artık yapamıyorum nedense.
 9. benim canım patatesime yapılan yegane işkence yöntemidir. o kadar kötüdür ki tadı, kesin patates düşmanları lobisinin uydurması bir yemek dersiniz.

  yemeyin yedirmeyin dostlar. patates dediğin çok güzel bir şey şimdi. tadına vararak, bi başına yiyin gitsin.
  gerçek patatesli yemek bu değil!!1
 10. vazgecilmez bekarlik yemegi. sadece 2 malzemeden 8 cesit yemek yapilabiliyorsa bu patatesin ve yumurtanin yuceligidir.

  kombinasyona sogan, kirmizi biber, yesil biber eklenerek olusturulacak turlu varyasyonlarla birlikte yemek cesidini 19'a kadar cikartabilirsiniz.

  geriye valide hanima telefonda "merak etme annecim ya ben kendime bakabiliyorum" diye yalan atilmasi kalir. halbuki nah bakiyorsun be kardesim. kilerdeki patates bile kendine daha iyi bakiyor.

  neyse ben su makarnayi suzup geleyim.