1. demişlerdi pahalı diye ama kulak asmamıştım, ucuz bileti bulunca da kaçırmadım ama dediklerinin azı varmış fazlası yokmuş.

  siz siz olun gitmeden hesabınızı iyi yapın çünkü bütçe açığı verdirtecek bir kadar pahalı bir yer zurich. standart bir fast-food restaurantında 2 menüye -ki ucuz menüler- 90 tl veriyorsunuz. normalde birbirine benzer fiyatlar olmasına rağmen yemek oldukça pahalı. yemek pahalı da saatin memleketinde saat ucuz mu? türkiyede önünden geçmeyeceğiniz dükkanlarda "made in swiss" yazan saatlerın en ucuzu 600 tl civarındaydı. hediyelik bir çakı almak isterseniz de bir çakı, bir törpü ve ufak makas haznesi olan başlangıç kiti 60chf yani 180 tl.

  güzel mi? evet, pişman mısın? hayır, bir daha gider misin? hayır
  reax
 2. en guzel yeri havaalanıdır, o da terkettiginden.
 3. havaalanı dahil her yeri güzeldir. havaalanına adım attığımda bir havaalanı nasıl bu kadar düzenli ve temiz olabilir diye düşünürken, tuvalete girdiğimde herhalde açılışı bugün yaptılar yoksa bu kadar temiz olması mümkün değil dedirtmiştir.

  şehre gelince, zürih tarih ve doğa katledilmeden nasıl yapılaşma olurun nadide bir örneğidir. ben oradayken yapılmakta olan metro güzergahında bulunan tarihi binayı başka yere taşımakla meşgullerdi mesela.

  insanlar medeni, güler yüzlü, şehirde bu kadar güzel olunca stres yaşamanız için çaba sarfetmeniz gerekiyor.

  pahalı mı ? türk lirası üzerinden gelir elde ediyorsanız evet gayet pahalı. ama asgari ücretin 3 bin euro olduğu ve göçmenler dışında asgari ücretle çalışan kimse olmadığını düşünürseniz zürihliler için pahalılığın sorun olduğunu düşünmüyorum.

  eğer kalabalıktan hoşlanıyorsanız hiç size göre bir yer değil sakın gitmeyin, doğa insanıyım diyorsanız hemen biletinizi alın. şehirdeki hayvanat bahçesi tek kelimeyle muhteşem.

  son olarak tuvaletlerde taharet musluğu yok bilginize.:)