1. gönül isterdiki ,kupon oranı olsun ancak bu bir dramdır ..
  belit
 2. 4 derslik yüksek lisans dönemimin 2 finali 1 makale teslimi aynı güne geldi. o kadar yıllık öğrencilik hayatımda böyle işkence görmedim.

  ama bitince bir güzel olmuyor mu ya, 5-6 saatte 3 tanesinden kurtulmuş oluyorsun... bu kurtulmak ideal bir dünyada gerçekleşiyor gerçi... lisans için bunun bütü var; yüksek lisans için 1 yıl uzaması var...

  bu kadar acılı yorumları okuduktan sonra bir de aklıma geldi; dün 2 sınavın ilki xyz dersinin dediler. son çırpınışlarımı o ders için yaptım. kağıdı açınca abc dersinin sorularını gördüm ve algılamam birkaç dakikamı aldı. dramıma dram kattı. sağolsun.
 3. geçen sene son sınıfta 23 tane ders vermiştim.vize-final haftasında en aşağı 2 günüm bu şekilde geçiyordu.hayattan soğutuyor insanı.o yıl okuldan o kadar nefret etmiştim ki herkesin heyecanla beklediği mezuniyet törenine bile bitse de gitsek modunda gitmiştim,hatta aileme bile gelmeyin demiştim.

  ufak bi tavsiye:
  ama hala özlerim o günleri,üniversite dönemini boş geçmeyin.bol bol gezin,eğlenin aktivitelere katılın,aklınıza gelen her çılgınlığı yapın.gerçekten hayatınızın en güzel dönemi olacak.boşuna 23 ders bırakmadım son sınıfa ben. (:
 4. en az 2 sinden kalınacaktır, tecrübeyle sabittir.

  imza: zamanında 3 finalin 4 ünden kalan adam.
 5. acıtır, yorar, akademik takvimden bütünleme sınavlarının ne zaman olduğuna baktırır.
 6. 1 günde 3 dönem, 3 alttan olmak üzere 6 sınavla görüp arttirdigim dram.

  çoğundan da kaldım yine.
 7. ilgaz
 8. 1 günde 4 finalle artırdığım durum.

  sonuç mu? kaldım tabii ki *
  ramel
 9. geçen dönem başıma gelendir. ne yapacağım diye düşündürendir. genelde 9-12-15 gibi saatlere konulur. eğer konuların üzerinden zamanında geçildiyse hatırlamak için bu 3 saatlik zaman diliminde epey verimli çalışılabilir. tabi ilk sınava geceden çalışmak önemlidir.
 10. hukuk fakültesindeyse ve 3 hukuk dersi de baba derslerse geçmiş oksun dediğimdir.