1. bugün beşiktaş maçı vardı, haliyle çok kalabalıktı oralar. ilk gelen haberlere göre istanbulun birçok merkezinden duyulmuş, hatta twitterda kadıköyde bile camların titrediği söyleniyor. iki adet çok şiddetli patlama sesi duyulmuş. terör saldırısı olduğu söyleniyor.
  canlı yayın için:(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=oruk-T3_xSw)
  çevik kuvvet otobüsüne yönelik yapıldığına dair bilgiler var. 20den fazla yaralı olduğu söyleniyor. umarım can kaybı olmaz.

  lanet olsun lanet olsun. çok üzgünüm.
 2. o anlarda başbakanın telefonundan söyle bi konuşma geçmiş olabilir.
  --alo, bizim çalışma ofisinin üst taraflarında bi yerde patlama oldu sanırım, çığlık atanlar fln var yaralılar olabilir yayın yasağı getirin çabuk!
  -beyefendi 112 acili aradınız dalga mı geçiyorsunuz?
  --he pardon ya. bi an boş bulunup 112yi tuşlamisim kih kıh kıh.
  lanet olsun hepinize!!
 3. kiralik kalemler tarafindan geziye, muhalefete ve başkanliga baglandigina gore daha enteresan gelismeler olacak gibi duruyor.
 4. az önce bir televizyon kanalında, ismini vermek istemiyorum ancak hepiniz tahmin edebilirsiniz, bu patlama, başkanlığı provoke etmek amacıyla yapılmıştır dendi. yazıklar olsun, vicdansız köpekler, can ölüyor orada can.
 5. Yabancı kaynaklara göre 15 şehidimizin olduğu patlama. Allah kalanlara sabır versin. Mekanları cennet olsun.
  Kaynak
 6. bugün arkadaşımla uzun zamandır gitmediğimiz eskişehire gidip dolaştığımız sırada aramızda, geçen sene yine böyle bombaların sık aralıklarla patladığı zamanlar eskişehirde valilik vs çevresinden uzak durarak dolaştığımızın muhabbeti geçti ve ne zamandır olmuyor demiştik. çok tuhaf ki bu akşam bu gerçekleşti. yeni bir güne uyanıp mutlu olabilmek için sahici tek neden yok. yine aynı senaryolar baştan yazılsın. bombayı hangi örgütün patlattığının ortaya çıkması, neticesinde tarafların dalaşması ve unutulması. çözüme giden tek fikir yok. hep bir karalayayım uğraşıları. geriye sayıdan ibaret bir tablo kalıyor. kararan hayatlar, umutlar, hayaller çöpe. yeni yıl daha eşiğinde gösterdi yüzünü. bombok bir çukura yuvarlanıyoruz. bu gidişle çıkamayacağız gibi. herkesin birbirine sahip çıkması gereken noktada iyice kopuyoruz. ölüm hiç bu kadar normalleştirilmemişti sanırım şu ana kadar cumhuriyet döneminde. insanı ölüme alıştır ki ne olduğunu unutsun. yeni türkiye felsefesi.
 7. normalde bi insanın patlamada ölmesi savaş halindeki ülkeler haricinde anormal bi durumdur ya, bizde o yok artık.
  ülkede iki ayda bi bomba patlıyor, ama istihbarat teşkilatı bu konuyla ilgili hiçbir şey yap(a)mıyor. ne de güzel istihbarat di mi ?

  "ist avrupa yakasındaki tüm patlamalarda kullanılan tonlarca patlayıcı ya boğaz köprülerinden geçmiştir, ya araba vapurları ile
  düşünün....."

  bi gün bu patlamalardan birinde bi yakınımı, bi sevdiğimi kaybedersem düşüncesi resmen beynimi kemiriyor, işin içinden çıkamıyorum.
 8. yahu arkadaş şehrin göbeğinde bomba patlamış daha önce olduğu gibi iktidara yakın yalaka basın soytarıları ambulansların ne kadar hızlı gittiğini, itfaiyenin nasıl çabuk müdahale ettiğini anlatıyor ve bu saldırının bugün ki başkanlık ve yeni anayasa'ya karşı yapılmış olduğunu söyluyor.
  lan bir kere bu patlamalar neden oldu, güvenlik zafiyeti var mı, istihbarat olmuş mu? sorun bir kere ya.

  sabaha kadar utanmadan 20 yaralı haberi yapan it sürüsü medya bir anda 29 şehit var diyor.

  şunu çok net söylüyorum her kim şu patlamalardan kendisine çıkar, rant veya herhangi bir malzeme çıkarıyorsa onun allah belasını versin.

  evet ortadoğu bataklığına girmiş bir ülkenin vatandaşı olarak soruyorum benim sıram ne zaman gelecek? bu boktan ülkenin, değersiz üçüncü sınıf vatandaşını ne zaman, kimler patlatacak, işid mı? pkk mı? dhkp-c mi? feto mü? benim canımı hangisi alacak?
 9. her nereye baksam genel olarak gördüğüm en büyük cümle !! ALLAH BELANIZI VERSİN !!
  tabi nasıl olsa elden birşey gelmiyor ya allaha havale edelim..
  allah en iyisini bilir.. ama patlamaları allah yapmaz arkadaşım.. (*:filler tepişir çimenler ezilir)

  evet allah dahi tevekkül derken senin bütün işi ona bırakman zaten elden ne gelir ki kılıçdaroğlu mu yönetecek bizi onun yönetimindense hergün şehit haberi duyarım patlama haberi duyarım daha iyi inancında olman ne güzel...

  görünce iğrensemde bunu buraya koyucam , koyucam ki hergün televizyonu açanlar günü mutlaka birkaç şehit haberiyle kapatanlar görsün unutulmasın unutturmayalım..