• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
a hologram for the king - tom tykwer
alan clay, 54 yaşında amerikalı bir işadamıdır. işleri hiç de yolunda gitmemektedir ve iflasın eşiğine gelmiştir. bu durumdan kurtulabilmek için anthony, gençlerden oluşan bir takımla birlikte suudi arabistan'a gider. anthony orada it endüstrisi üzerine girişim fikirlerini paylaşmaya çalışır. ama onun geleneksel düşünceleri artık yeterince karlı değildir. kral abdullah'a sunulmak üzere, geliştirdikleri yepyeni amerikan it teknolojisini tanıtmak üzere ekip bir araya gelmiştir. bu teknoloji sayesinde şehri ekonominin merkezine dönüştürebileceklerdir. kral abdullah'ı gergin bir şekilde beklerken bir yandan da suudi arabistan'ın iklim koşullarına uyum sağlamaya çalışan ekibi bir sürpriz beklemektedir: çinliler daha ucuza mal edilebilecek bir çözüm önermişlerdir. ekibin bunu öğrenmesiyle rekabet başlamış olur.


  1. nedense tom hanks'in arada derede kalmis filmlerinden oldu bu. dogru duzgun konusulmadi bile. konusu gercekten ilgincti. ancak senaryodan dolayi pek zevkli gecmedi. bazi kisimlari sikti bile hatta. ancak tom abimin hatrina izlenebilir. 6/10

    !---- spoiler ----!

    suudi arabistan'daki burokrasiyi gorunce devlet ile olan para islerim geldi gozumun onune. tipkisinin aynisi burayla resmen.
    !---- spoiler ----!