adıyaman tütünü - youreads 1. biri diğerini tutmayan bir tütün. bazen güzeli çıkıyor çoğunlukla acısı denk geliyor. standartlaşmak böyle önemli bir şey işte. müşteri kaybediyorsunuz adıyamanlılar.
  abi
 2. yaşken tadı çok fena ama kuruttuktan sonra fena değil. normal paket sigara içerken sadece bir hafta da tadına alıştım.
  fiyatı ise aşırı uygun. kilosu ort. 60 lira oluyor ki iki aya yakın idare ediyor. makaron ile aylık 50-55 lira oluyor tüm harcama.
  her gün bir paketle en az 235 lira verildiğinden birazcık tadından feragat edip ayda 170-180 liranın cepte kalması epey iyi.
  iyi yanlarından biri paket bitti market tekel bulmam lazım derdi yok. üniversitelerde özellikle çok iyi. kampuste fark koyarak satanları da düşünürsek bir 30 lira da nerdeyse öyle kurtarıyor.

  adıyaman belediyesi tütüncüler derneğinin katkılarıyla...
 3. bir malatyali olarak birkaç açıklamada bulunayım:

  sigara fabrikalarinda ayni kalitede farkli urunler harmanlanir ve solusyonla homojenlestirilir, kovana girdikten sonra da kagida bir solusyon sıkılır. boylece light olur, superlight olur.

  gelelim adiyaman tutunune, her bahcenin her ciftcinin toplamasina ve yetistirmesine gore urunun degismesi en olagan seydir. ayni tip elmalar size daha mi cok cekici geliyor bilmiyorum.

  burda tutunculerde 30liraya da 100-120 liraya da tutun var. tutunler hasat bitince kuru da olsa kükürt gorurler, bu kukurt renk kaybini onler, renk kaybi olan tutunler kiyildiginda ikinci bir kukurde maruz birakilir, renk istenildigi kadar acilabilir, yani adiyaman tutununde en kotu sey kukurttur, zaten kukurt disinda yabanci madde katmayi ureticiler de bilmez, kükürdü bogaz yakmasindan anlarsiniz.

  tek tip beklemek endustrilesmesini istenek demektir ki, bu mevcut dogalligi mahveder, piyasada bulam, celikhan tütünü diye satilanlarin buyuk kismi buralarin degildir, bozuk iklim de tütünün kalitesini dusurdu, kaliteli tütün pahalidir, bildiginiz yerden alın.