amed sportif faaliyetler - youreads 1. öncelikle doğrusu için (bkz: amedspor) inanmayan kendi sitelerine baksın.

  dün itibariyle bir yöneticisi misafir olduğu bir sözde spor klübü yöneticileri tarafından darp edilmiş klüptur.

  misafirin canına kast edenler spor adamı kisvesi altında terör estirmeye devam ederler mi bilmem. spor camiasının onuruna kalmış bir meseledir.

  fakat kesin olan bir şey var; terör örgütü ile masaya oturan, ayağına seyyar mahkeme kuran, şivan perwer ile kol kola sahneye çıkan, terör örgütüne "size iltimas göstermeyen vali ve emniyet müdürlerini bize bildirin" diyen, terör örgütü bomba gömerken, yıgınak yaparken sadece izleyen, öcalan için "sayın" ifadesini kullanan, pyd'ye yardım için koridor açan ve daha nicelerini yapan siyasi iktidara tek kelime söylemeyi götü kesmeyen mahalle kabadayıları gelmiş amedspor yöneticilerine saldırıyor.

  bu aptallık var ya, tarihe kara harflerle yazılacak.

  önce ülke olarak terör örgütü ile kol kola gireceksiniz, sonra vay efendim spor klübü yöneticilerini linç edeceksiniz.

  böyle heyecanlı gençleri amed tribünlerine bekleriz.
 2. açtıkları pankart nedeniyle değil, pankartı tff'den izin almadan açtıkları için ceza almışlardır.

  tff süper lig müsabakaları statüsünün bu konudaki maddesinin ilk cümlesi yeterince açıktır: "Kulüpler müsabaka öncesi sahaya ancak TFF’nin izin verdiği pankartlarla çıkabilirler."

  Süper Lig Statüsü

  ceza alacağını bile bile bu eylemi gerçekleştir, sonra da bana ceza verdiler diye ağla. güzel iş, nasıl olsa bu numaraları yutan çok.
 3. bakalım tff nin başındaki tüpçü denilen şahıs ve onun kırmalarından oluşan yönetim bu görüntülerin sonucunda ne ceza verecekler, merakla bekliyoruz. malum hatırlatmakta fayda var. amedspor fenerbahçe maçında "çocuklar ölmesin maça gelsin" pankartıyla maça çıktıkları için ceza almıştı
  haydi bakalım ey adaletini sevdiğim tüpçü federasyonu görecez cezaları bu hafta.

  sanırsın amedspor futboluyla milliyetçi şovenist adi heriflerin barındığı takımları madara etmiyor da taşla sopayla yeniyor. kendinize gelin beyler gücünüz yetiyorsa futbol ile, basketbol ile vs. ile gelin. takımın adından size ne be embesiller. ister amed koyar, ister beşiktaş koyar ister galatasaray koyar. sana mı soracaklar kıt beyinli.
  işte bunlar hep faşistlik sonucu oluşan acziyettir. o yüzden faşizm sağlığa zararlıdır.
 4. amedspor bir spor kulübüdür ve bunun dışında herhangi bir faaliyeti de yoktur. halk arasında kullanımına pek alışık olmadığımız sportif kelimesinin bu kadar sık kullanılması dahi adına tahammülün olmadığının göstergesidir.

  nasıl oluyorsa herkes kendi ideolojik perspektifinden bir suçlamaya girişiyor. amedspor yöneticilerinin ve oyuncularının ideolojilerinin ne olduğunu bilemeyiz ama velev ki o kişiler hiç beğenmediğiniz bir ideolojiye sahip olsunlar. uygulamada yasalara uymayan herhangi bir faaliyetleri yoksa tek söz etmeye bile hakkınız yok. bu anlamda yapılan bütün saldırılar da meşru bir zemin bulmak adına söz konusu takım terörize edilerek yapılıyor ve esasında ırkçı saldırılardır. bu saldırılar ırkçı saldırılar değildir diyenlere de sormak istiyorum. neden amedspor hedef alınıyor? ismi kürtçe olduğu için mi? çocuklar ölmesin maça da gelsin dedikleri için mi? yoksa sadece kürt oldukları için mi? bunlar dışında amedspor'un bilmediğimiz belirgin bir özelliği varsa ispatlayın da biz de bilelim. herkes yargıç olmuş yargısız infaz yapmayı kendinde hak görüyor.

  fatih karagümrük ile yaptıkları maçta ırkçı tezahüratlarla sahaya inip saldırmak isteyenlerden biri fenalaşınca soyunma odasına götürülen amedspor doktoru ısrarlı girişimleri sonucu soyunma odasına gitmeyip o kişiye anında müdahale etmişti. bundan da mı ders çıkarmıyorlar. neredeyse her maçta ırkçı saldırılara maruz kalan amedspor oyuncu ve yöneticileri dün de ankaragücü maçında ölümle burun buruna geldiler. bu nasıl linçci ve ırkçı bir anlayıştır arkadaş.. bu saldırganlar ülkeyi zihinlerinde böldüklerinin ve bunun fiziki bölünmeye de hizmet ettiğinin farkında değil mi cidden? bu bir spor kulübü spor kulübü...! buna bile tahammülünüz yoksa nasıl olması gerektiği gibi birlik içinde yaşayacağız?
  arjen
 5. büyük takimlar yollarina kolay kolay devam etsinler diye getirilen sacma grup sistemi ve rövansli eleme maclarina ragmen, ceyrek finale kadar cikip kupaya son maclarinda veda etmeleri ile takdirimi kazanmis takim.
 6. ideolojik olduğu doğrudur fakat kürt özgürlük hareketini destekleyen herkes pkk destekçisi olmak zorunda değildir.
 7. zaten gereksiz bir sporun peşinde koşan çok daha gereksiz bir insan topluluğu. dağdan inen adama topu anlatsan ne anlatmasan ne ? ver eline kalashnikovu topu vurarak atıcılık yapsın da ondan spor primi yapalım.
 8. ideolojik bir kulüptür. koskoca diyarbakırspor'u, türkiye'nin benimsediği o büyük değeri yediler, yerine belediye destekli birden isim değişikliğine gidilerek amedspor diye bir kulüp kurdular. diyarbakır şehrinin takımı diyarbakırspor'du onu da 2013 yılında kapattılar.
  mevcut olan bu takımın bana ideolojik olmadığını kimse savunamaz, yönetiminden taraftarına kadar ideolojik, siyasi bir kulüptür. futbol aşığı ve şehir takımlarına sonuna kadar saygı duyan biri olarak diyarbakırspor'a bir şehir takımı olarak ne kadar saygı duydu isem, endüstriyel futbolun ürünü ve siyasetin futboldaki dili olan bu kulübe gram saygı duymuyorum.

  edit: topçularına denecek bir şey yok, herkes ekmeğini nerede yerse oraya gider. parasını düzenli ödediğini düşündüğüm için futbolcular arasında tercih edilebilecek bir kulüp olarak gözüküyor olabilir. kimse bir sezon parasını alamayacağı üzerine evine para yollayamayacağı ve parasını almak için sene sonu federasyona başvuracağı bir kulüpte oynamak istemez.
  1940
 9. amedspor da türk futbolcu olduğunu bilmeyenlerin ideolojik olarak çemkirdiği takım
 10. türkiye liginde bu isimle oynaması düşündüren diyarbakır kulübü.