anthony bourdain - youreads 1. amerikalı yazar, gurme.

  gurmenin ne demek olduğunu anlamak için bu adamı takip etmek yeterlidir. yok efendim, ben de herşeyi yerim, herşeyi içerim, benim de damak tadım var gibi yaklaşımlara sahip kişilere vereceği binlerce cevabı vardır. yemek yemenin ve gastronominin gerçek temsilcilerindendir ve yemek yiyişi bile izlenebilecek biridir.

  televizyon programları az küfürle karışık da olsa takdire şayandır. yalnız, demedi demeyin, programlarını izlemek için biraz sağlam mideye ihtiyaç var. adam herşeyi yiyebiliyor. gerçi bir programda kendisinin de itiraf ettiği üzere; herşey yenebilir; fakat herşeyin tadını beğenmeyebilirsiniz. hatta çoğu programda yedikten sonra hepsini çıkardığını da itiraf etmişti. onun bile midesi herşeyi kaldırmayabiliyor. bir programda da tüm menüyü tadabilmek için midesini temizlemek zorunda olduğu için çıkardığını söylemişti. bizim vedat milör'ün bir benzeridir desek yanlış olmaz sanırım.
 2. 61 yaşında yaşamına son vermiş. yaptığı gezi - yemek programlarının bir kısmını izlemiş biri olarak şaşkınlıkla baktım ölüm haberine; vedat milor, ayhan sicimoğlu ve mehmet gürs'ün aynı bedende toplanmış halini düşünün, işte böyle bir adam hayatına son vermeyi seçmiş.

  geriye güzel programları ve kitapları kaldı, yemekle ilgiliyseniz kitchen confidential kitabını tavsiye ederim.
  mesut
 3. "travel isn't always pretty. it isn't always comfortable. sometimes it hurts, it even breaks your heart. but that's okay. the journey changes you; it should change you. it leaves marks on your memory, on your consciousness, on your heart, and on your body. you take something with you. hopefully, you leave something good behind.”