• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
arctic - joe penna
"bir adamın kuzey kutup bölgesi’nde hayatta kalma mücadelesini anlatılıyor. "


 1. (başlık boş kalmış)

  mads mikkelsen, kuzey kutbu, az diyalog...bu veriye sahip olunca pek tabii koşar adım sinemanın yolunu tuttuk ama sonuç hüsran demesem de vasattı.

  izlerseniz, filmde bir takım mantık hataları bulacaksınız. olur öyle. takılmazsanız mads mikkelsen'in oyunculuğuna bir kez daha hayran kalacaksınız. ama hepsi bu kadar. benim gibi, bu oyuncunun her işini görmek isteyen takipçilerindenseniz tavsiye edebileceğim, ancak tanıtımında yer alan "one of the best movies ever made about survival" cümlesinin epey bir abartı olduğunu da eklemem gereken bir film.
  mesut
 2. alt yazıya ihtiyaç duymadan izleyebileceğiniz kadar az diyaloglu 2018 yapımı film. filmin çok büyük bir kısmında da mads mikkelsen'ı bir başına izliyoruz. oyuncuyu izlemeyi özleyenler için, hayranları için bulunmaz nimet.

  ortalamanın üzerinde -ama çok üzerinde değil- bir hayatta kalma filmi. içine düşülen çaresizliği de, kahramanımızın azmi ve hayatta kalma çabası da tatmin edici düzeyde yansıtılmış. tabii mads mikkelsen'ın payı bu işte çok büyük. onun yerine, baş rolde başka bir ismi izleseydik muhtemelen film zar zor ancak vasata ulaşırdı. trailer