aydın boysan - youreads

  1. 65 yaşından sonra kitap yazmaya başlamıştır. bu çok önemli bir ayrıntı zira örnek alınacak çok nokta var; kimimiz hayata hep geç kaldığını düşünür. "abi gitara başladım" dersin "kazık kadar adamsın" der, "jimnastik" dersin "5 yaşında başlayacaktın" der. fotoğraf dersin heves kırar, çok şey söylerler. bu söylemler bizim ülkede çoktur, birileri başarıyı çekemez. bu coğrafya yiğidin harman olduğu değil fesatın bol olduğu topraklardır.
    aydın boysan kıvrak zekası ile beni her daim etkilemiştir, rakıyı da buzsuz soğuk severdi. onu dinledim ama olmadı yok rakı buz istiyor.
  2. yıllar evvel, mimarlık okumak için canını dişine takan bir arkadaş, bir gün "ya şeyhim, edebiyata gönül veriyorum bir yandan, ne edeyim, eserse bak işsiz bir edebiyat öğretmeni olmak için formasyon alırken bulursun beni, mimarlığı da çok isterem, isterem de isterem" demiş idi. ben de "git aydın boysan'a bak, sonra gel adağını kır" demiş idim. o adam şimdi mimar ve gayet güzel şeyler yazan bir hikayeci oldu çıktı. en çok o üzülmüştür çevremde.

    senin için içeceğiz rakımızı aydın boysan.