1. Burası bir haber paylaşım forumu değil biliyorum fakat bu olay ülkenin nasıl mayasının değiştirildiğini, toplumun nasıl değerlerinden uzaklaştırıldıgının, ülkenin özsermayesini tüketenlerin, özünü de tükettiğinin bir göstergesi.

  Sorsan hepsi müslüman, hepsi ehl-i sünnet, hepsi türk. Eskiden bu kavramlar övülmeye çalışılırken hoşgörü, yaradılanı yaradandan dolayı sevmek, eşitlik, adalet konularında ser verip yolundan dönmemek, kamil insan olmak kavramları kullanılırdı ki bunlar uluslararası değerlerdir . Mevlana'yı bektaş-i veli'yi dünyaya tanıtacağim, medeniyetin beşiğiyim diyerek kendini tanıtan insanların ülkesi. Lümpenliğin, magandalığın, cahil yobazlığın, faşistliğin eski değerlerin kullanılarak alkışlandıgı bir ülkeye dönüştü burası.
  İnsanların uygun ortamlar oluşmadığında bastırdığı hastalıklı durumları için bugün çok güzel bir ortam oluşmuş durumda, şort giyene saldırmalar, tacizler, tecavüzler, kadın cinayetleri... Bugün değeersizliğin ödüllendirildiği bir ülke burası. en iyi işkencecinin en çok prim aldığı, kendinden olmayana ilkelce ve şovence düşmanlık gösterenin destek bulduğu bir ülke. Normalde utanılacak davranışların çok doğalmış gibi göründügü, kendini idare etmekten yoksun insanların şehir ve kurum yönetebildiği bir ülke oldu burası.

  Yazık.. çok yazık... koca ülkenin değerlendirilecek potansiyeli, yılları çöpe gidiyor. Özsermayesi, yıllardan beri biriktirdiği kültürü taşıyıcılarından yoksun ve yok oluyor.

  !---- spoiler ----!

  Kocaeli Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’li Tuğluk, dün akşam hayatını kaybeden annesinin cenazesine özel izinle katıldı.

  Batıkent’te bir cemevinde bugün düzenlenen törenin ardından cenaze İncek mezarlığına getirdi.

  Bu sırada mezarlık çevresinde toplanan bir grup, “Burada şehit cenazesi var, buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz. Burası Ermeni mezarlığı değil” diyerek cenaze törenine katılanlara saldırdı.

  Saldırının ardından Hatun Tuğluk’un defnedilen cenazesi ailenin kararıyla mezardan çıkarıldı.

  Cemevine götürülen cenazenin Tunceli’de toprağa verileceği öğrenildi.

  Kaynak

  !---- spoiler ----!
 2. insanlığı böyle anlayan yüreğine beton dökmüşlere inat, acılı haykırışlarıyla yüreğimi dağlayan aysel tuğluk'un annesi hatun tuğluk hepimizin annesidir. yüreğimizi asla karartamayacaksınız. sizin karanlığınıza hapsolmayacağız. ama şu soruyu lütfen kendinize bir kez olsun sorun yalvarıyorum: eğer ölülerimiz bile güvende değilse biz nasıl birlikte yaşayıp, birbirimizin yüzüne bir daha nasıl bakacağız utanmadan? ben çok utanıyorum...
 3. olaydan ayrıntılar geliyor; grup önce " burası sünni mezarlıgı" diyor,. "alevileri gömemezsiniz" , 3-5 kişi bir anda çogalıyor polis müdahale etmiyor, sonra tekbir getiriyorlar, "ermeni toprağı değil burası, türk toprağı" diyorlar, polis müdahale etmiyor, sonra diyorlar ki "eğer götürmezseniz biz gerekirse 24 saat burda bekler o cenazeyi burdan çıkarır atarız".

  ilk cümleler eşi görülmemiş bir barbarlık derken, o son söylenen yok mu? bu... bu... bu inanılır gibi değil. o kadar inanılır değil ki açık ve planlı bir girişim olduğu, direkt provokasyona tönelik olduğünunu düşündürüyor insana. öyle ki keşke provokatif olsa diyor insan, twitterda saçmalayanlar gibi saçmalamiş olsa diyor. ama belli ki aramızda geziyorlar. onlara düşmansanız ölmeniz bile yetmiyor onlara.
 4. bu topraklarda duyduğum en korkunç şeylerden birisi.


  ideolojisi,fikri,düşüncesi ne olursa olsun bu toprakların insanı anne denildiği zaman önce bir durur. dururdu yani bir zamanlar. biz yıllarca ecdadın savaş meydanında yaralı düşman askerlerine gösterdiği merhameti dinledik. ne ara böyle olduk biz,bu duruma geldik.

  gidin benim cennet vatanımdan. sevmeyin terkedin.
  eale
 5. yapılanları doğru bulmasam da okuduğum tüm haberlerde burada şehit cenazesi var terörist gömdürmeyiz diye saldırı yapıldığı belirtiliyor, alevi ya da kürt olduğu için olduğunu sanmıyorum.

  sebep ne olursa olsun doğru olmasa da, kendileri bilerek ve isteyerek ne analar ağlattılar.gram üzülmedim.üzülemedim. doğruya doğru.