beş sevim apartmanı - mine söğüt - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
beş sevim apartmanı - mine söğüt
pürtelaş sokağı'nda kediler bir gün canhıraş feryatlarla ortalığı inlettiler. pürtelaş sokağı'ndaki beş sevim apartmanı'nda tuhaf şeyler oluyordu. beş pencereli, beş odalı, beş acayip insanın oturduğu beş sevim apartmanı'nda perdelerin arkasında tuhaf şeyler olup bitiyordu. cinler aleminden gelenler, periler aleminden gelenler, cinperi aleminden gelenler, orada beş garip hikaye yazdılar... yazdılar... yazdılar.

pardon, altı hikaye yazdılar.
bir de doktor samimi ve onun günlüğü var.

rüyada günlük görmek iyi bir kitap okuyacağınıza işarettir. rüyada günlük görülse de görülmese de beş sevim apartmanı'nı okumak iyiye işarettir, onu okuyanın gönül gözü açılır, peri kızları rüyasına girer.

mine söğüt ilk romanı beş sevim apartmanı ile okuyanı cinperi alemine götürüyor, uzun bir masal dinletir gibi, anlatır gibi, gösterir gibi.
(arka kapak)


 1. rengarenk perdeli evleri ve hikayeleri canlandırınca aklımda hep dedim ki filmi çekilse. ah!
 2. oldukça akıcı mine söğüt romanı. içindeki birçok farklı kişiye ait hikaye ile merakı ayakta tutuyor, kısa sürede bitiriveriyorsunuz kitabı. zaten topu topu 134 sayfalık bir roman.

  cinler, periler, rüyalar, sanrılar ile yarı gerçek, yarı hayal bir atmosfere sahip sanki. anlatılan hikayeler biraz üçüncü sayfa haberi okuyormuş hissi vermedi dersem yalan olur ya da hararetle mahalle dedikodusu yapan iki teyzenin sohbetine kulak misafiri olmuşum gibi bir his.

  merak ve biraz da heyecanla okuyup unutulacaklar kontenjanından tavsiye edebilirim.