big little lies - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
big little lies
liane moriarty'nin avusturalyadaki bir sahil kentinde (pirriwee peninsula, sydney) ilkokula giden çocuklar ve onların aileleri üzerine yazdığı romandan uyarlama hbo mini dizisi. toplam 7 bölüm. oyuncu kadrosunda nicole kidman, reese witherspoon, laura dern ve alexander skarsgard yer alıyor.
 1. hbo'nun 7 bölümlük mini dizisi. liane moriarty'nin aynı adlı romanından uyarlama.

  ilk bölüm temposu ile beklentimin altında kalsa da tek karelik flashbackler ve oyunculuklar ve tabii muhteşem manzaralar ile umut vadediyor. tek sorun sanırım daha ilk bölümden fazla spoiler vermeleri. eğer sonunda ayrıntılarda yakaladığımı düşündüğüm ipuçları doğru çıkarsa 'beklenmedik' bir son olmayacak. bunun için bile izlenir.

  soundtrack de ayrı güzel
  mesut
 2. !---- spoiler ----!

  "kadın kadının kurdudur." diyerek başlayıp, ağır feminist bir tavırla sonlandırılan başarılı hbo yapımı.

  tüm başrol oyuncuları kadın ve yıldız isimler. dizi işlenmiş bir cinayet ile başlıyor. mükemmel görünen hayatlar konu ediliyor. ama her bölümde görüyoruz ki hiçbir şey göründüğü gibi değil, kusursuz diye bir şey yok.

  kör göze parmak şeklinde değil de, ince ince hoş mesajlar veriyor yer yer. çalışan anne ve kariyerinden vazgeçip kendini tamamen çocuklarına adamış anne gibi hassas konulara değiniliyor. bu seçimlerden birini yapanı yererken ötekini övmek yerine her ikisiyle de empati yapmaya olanak sağlıyor. dizi, genel olarak empati kurdurmak konusunda özellikle başarılı.

  işlenen cinayetle ilgili alınan ifadeler serpiştirilmiş aralara, küçük bir çevredeki çarpık dedikodu ağının ne kadar korkunç olduğu güzel anlatılmış. bir de celeste karakterinin terapi seansları, adım adım çözülmesi, kurban olduğu gerçeğini kabul edişi çok çok başarılı işlenmiş.

  !---- spoiler ----!

  cast seçimi, mekanlar, müzikler üst düzey. chloe karakteri kesinlikle benim favorim. bu kadar büyümüş de küçülmüş gibi olup da bu kadar sevimli çocuk var mı gerçekten merak ediyorum.

  izlemeye değer. zaten topu topu 7 bölümlük tek bir sezondan ibaret.

  müzikleri özellikle güzel. tadımlık introyu buraya koyuyorum. çalan şarkı Cold Little Heart.
 3. tam bir yetişkin dizisi.
 4. müzikleri, kadrosu, sinematografisi gayet iyi. deniz dalgalarının falan gözüktüğü yerleri çok sevmiştim izlerken.
  ikinci sezonu beklemedeyiz.