• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
birinci sınıf delilik - nassir ghaemi
ufts üniversitesi tıp fakültesi'nde psikiyatri profesörü ve boston'daki tufts tıp merkezi'nde uygulanan ruhsal bozukluklar programı'nın yöneticisi olan nassir ghaemi, birinci sınıf delilik'te akıl hastalıkları ile liderlik arasındaki güçlü bağlantılar hakkında cüretkâr bir tez ortaya atıyor: depresyon, bipolar bozukluk gibi sorunlar kriz zamanlarında en iyi liderleri ortaya çıkarır!

kısacası: anormal zorluklar, anormal liderleri gerektirir!

"sekiz ünlü liderin biyografilerini temel alan parlak bir psikolojik tarih... birinci sınıf delilik bir roman tadında yazılmış ve sağlam tezlerle donatılmış."
-the boston globe-

"ghaemi'nin kitabı, renkli vaka tarihleri ve çok iyi seçilmiş alıntılarla, meslekten olmayanlar için depresyon, bipolar bozukluk ve diğer hastalıklar konusunda okunmaya değer bir rehber…"
-the washington post-

"birinci sınıf delilik derinlikli bir psikoloji eseri, ama aynı zamanda ünlülerin tarihine ilişkin dedikoducu bir eser, şaşırtıcı bir kim kimdir çalışması."
-new york observer-
(tanıtım bülteninden)
  1. hem tarih hem psikyatri-psikoloji gibi öğelerin birleştiği muazzam bir kitap. henüz başlarındayım ve manik-depresiflik ile liderlik arasındaki bağlantılara değiniyoruz nassir hocayla. şimdiden tavsiye ederim