bokeh - geoffrey orthwein, andrew sullivan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.00)
bokeh - geoffrey orthwein, andrew sullivan
izlanda'ya romantik bir tatile giden genç bir amerikalı çift bir sabah uyandıklarında dünyadaki herkesin ortadan kaybolduğunu fark ederler. bu çiftin hayatta kalma ve bu esrarengiz olayı çözmenin yanı sıra kendilerini sorgulamalarını izliyoruz.
 1. öncelikle söyleyeyim filmin özetine kanmayın. özet öyle olsa da filmde kendisini bulmak benim açımdan pek mümkün olmadı.

  ama ben hak ettim. imdb puanının 4.8 olduğunu göre göre bile isteye izledim. arada yapıyorum böyle çılgınlıklar. bazen puanı düşük de olsa sevdiklerim çıkıyor içlerinden. şansımı deneyeyim dedim. denemez olaydım.

  film film değil de izlanda reklamı. sadece izlandayı izliyoruz film boyunca. dağlar tepeler, güneşsiz gökyüzü, buzullar ilginizi çekiyorsa izleyin. ama film boyunca içim daraldı. izlandadan soğudum daha da gitmem gördüm zaten her yerini.

  ayrıca, özet kısmında da anlattığım gibi filmin konusu varmış gibi görünüyor ama yok. tek gördüğümüz hanım kızımızın bunalımları. o kız yok mu o kız saçını başını yolmak istedim. öyle bunaldım. ya ben dünyada sevdiceğimle yalnız kalacağım da sıkılacağım öyle mi tek dileğim bu olurdu herhalde.

  böyle içim daralsın, zaten canım sıkılıyor daha da sıkayım, sıkılayım, bunalayım, hayatımdan nefret edeyim diyorsanız izleyin. onun dışında tavsiye etmiyorum. tam puanı gibi bir film.