1. eşime ve kızıma sarıldım... sabah onlardan önce kalkıp işe gitmeden önce banyo soğuk olmasın diye, banyodaki havlupanı çalıştırıp, banyonun kapısını kapattım. sabah sabah soğuk banyo hiç çekilmez malum. mutlu aile tabloma baktım... gecenin 4 ünde sebepsiz yere uyanıp uykuyu zindan eden ve o an itibarı ile melekler gibi annesine sarılarak uyuyan 1 yaşından hallice kızımın nasıl bir mucize olduğunu kelimelere dökmeye çalıştım, olmadı... kelimelerim menzil dışında kaldı... yaşama amacım, mutluluğum, umudum karıma inceden bir öpücük kondurdum, beni karabasan sanıp sıçradı *sonra günaydın deyip çıktım, çıkarken yüzüne baktım cennet gülümsemesini gördüm, duracell ayısı gibi enerjik oldum... onlar üşümesin diye işe gitmeden önce arabasını ısıtıp buzlanmış camını ve farını sildim, kızımın koltuğunu kontrol ettim, otoparktan rahat çıksın diye arabanın yerini değiştirip servisime doğru yol aldım.

  bugün de dün gibi, ömrümün sonuna kadar yapacağım en önemli şeyi yaptım, ne kadar şanslı bir adam olduğumu hatırlayarak güne başladım ve hayatıma sımsıkı sarıldım..,

  medet= murebbiye uyarı için teşekkürler.. kendimi kedi yapmışım yahu
 2. (bkz: 10 ekim 2015 ankara patlamasi) 'nda daha dogrusu katliaminda yitirdiğimiz 103 candan şebnem yurtman, elif kanlioğlu, ali deniz uzatmaz icin mersin'de kurulan kütüphaneye (bkz: biz burada devrim yapiyoruz sinyorita - ece temelkuran) adlı kitabi yolladim.

  önce hem şebnem'i, ali deniz'i ve elif'i kendi çapimda kitap sayfalarinda yaşatabilmek, hem de o kutuphaneden alinan kitaplari okuyan insanlarin bu cocuklarin neden öldügünü unutmamasi icin yolladim.

  sonra bu kütüphaneyi kurmak icin emek veren insanların boylesine güzel hayallerini yarim birakmamak, onlara destek olabilmek icin yolladim.

  başlik kendin için diyordu. bunlarin hepsi bir nebze kendim icin de sayilabilir bence. insanim sonucta degil mi.

  edit: bir kitap yollamak isteyen olursa adresi seve seve veririm.
 3. 6 senedir kullandığım ilacımı çeyreğe düşürdüm.
  geçen ay yarıma inmişti.
  kasım 4'te ise tamamen bitecek.

  iyileşmemi elimde kalan tabletleri tuvalete tek tek atıp sifonu çekerek kutlayacağım.

  ben bugün artık iyi olduğumu kendime bir parça daha kanıtladım.
  içimde kırlara çıkıp koşma isteği şimdi....
 4. ayaklarım şişene kadar gezdim, bir kitap aldım. aaa hatta iki de kalem... sonra bir de yemek ısmarladım kendime. hava güzel ben güzel...
 5. hızımı alamayıp kitap yurdu'ndan 9 tane kitap sipariş ettim. içim kıpır kıpır. heyecanla bekliyorum.
 6. insanın, cevabını her gün düşünmesi gereken sorudur. bir nevi hayata anlam katma aracı da diyebiliriz. bu konu üzerinde düşünmek ayrıca kişinin hatalarını görmesini de sağlar, mühimdir.

  ha deseniz ki, ey slowhand sen ne yaptın bugün kendin için, derim ki; "okudum" güzel kardeşlerim, okudum. çünkü bu hayatta kendim için her gün yapabileceğim en güzel şey okumak gibi geliyor bana. size de tavsiye ederim.
 7. balat'ta kısa bir tur. istanbul'un güzelliğini unutmuşum. sanırım tüm bu felaketlerden sonra dışarı çıkarken hep tedirgindim son zamanlarda. bugün, bu sürenin ardından ilk defa huzurlu ve dingindim.
 8. insanlar birine yardım ederken bile bilinçaltında kendini tatmin duygusu var-mış. naparsak kendimize yapıyoruz.
 9. lahana sarması:) hem de zeytinyağlı
 10. bugün müydü o?!
  hubot