cafer altun için bir adım at - youreads 1. cafer altun 10 ekim ankara katliamında ağır yaralanan uzun zamandır tedavisi süren öğretmen adayı genç bir arkadaşımız. malesef sağ bacağını dizinin üstünden kaybetti. şimdi cafer için bir kampanya başlatılmış durumda. burada da paylaşmak istedim. ilgilenen arkadaşlar için verdiğim haber linkinde ayrıntılar mevcuttur.
  yardımlaşmanın iyileştirici özelliğini de dikkate alarak bu gibi etkinliklerin bir çoğumuzun yaşadığı travmalara etkisi olacağını düşünüyorum. aramızda birçok youserın da destek vereceğine inanıyorum.
  "bir adım at"
  zepur
 2. cefer altun 10 ekim ankara garı katliamında önce öldü sanıldığı için morga koyulmuş, daha sonra yaşadığı fark edilince morgdan alınmış bir genç. ve üstteki arkadaşımın da dediği gibi onun sağ bacağıni dizinin üstünden kesmek zorunda kalmışlar. dizini kaybetmesi ona protez açısından zorluklar yaratıyor. sanırım dizi olsaydı protez bu kadar pahalı olmayacaktı ve çok daha erken takılabilecekti.

  bir de cafer altun sadece bacağını kaybetmedi arkadaşlar. malesef hemen yanındaki sevgilisi dicle deli'yi ve en yakın arkadaşı kadir uyan'ı da kaybetti. üstelik vücudunda hala 20'nin üzerinde bilye duruyor. anlayacağınız acısı da tramvası da gerçekten çok büyük.

  bir kaç saniyede küle dönen bu çocuğun hayatına her nerede olursak olalım dokunmamız gerektiğine inanıyorum. ve yine inanıyorum ki o 26 bin dolar toplanacak ve cafer altun kalkacak.

  son olarak 3 aralık dünya engelliler gününde bir sürü paylaşım yapan insanlar sırf ideolojilerinin esiri oldukları için umarım cafer altun'u görmemezlikten gelmezler.

  tam da böyle günler için yazılmış bir ahmet telli şiiri.

  ama acılara alışılmaz
  bir şeyler var değişecek
  bir şeyler var
  değiştirmemiz gereken
  önce acılardan başlanacak


  edit: bu yorumu girdiğim sıralarda veznecilerdeki yeni bomba saldırısını öğrendim. başka bir bombalı saldırıda bacağını kaybetmiş genç bir insan için yardım çağrısında bulunurken yeni bir bombalı saldırının haberini alıyorum. hem de kaçıncı bombalı saldırı... değiştirmemiz gerekenler konusunda ahmet telli gerçekten çok haklı.

  edit2: kampanya 3 günde 17 bin dolara ulaştı bile. o protez alınacak!