cingöz recai - onur ünlü - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (2.33)
cingöz recai - onur ünlü
“iyiliksever hırsız” cingöz recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. tabii ki belası baş komiser mehmet rıza da peşinde.
yönetmenliğini onur ünlü'nün yaptığı, peyami safa'nın unutulmaz eseri cingöz recai limon film tarafından sinemaya uyarlanıyor. haluk bilginer, kenan imirzalıoğlu, meryem uzerli, serkan keskin gibi birçok önemli ismin yer aldığı yapımın senaryosu kerem deren ve pınar bulut tarafından kaleme alındı.
 1. haluk, kenan ve onur üçlüsünü tek yapımda görünce koşa koşa gittiğim film. sanırım tam bu sebepten beklentimin biraz altında kaldı. yine de hakkını yiyemem tabii filmin, benim bu kadrodan beklentim aşırı yüksek de olabilir. bir de normalde çok sevdiğim meryem uzerli'yi bu filmde pek sevemedim.
  bir onur ünlü filmi diyemeyeceğim şahsen.
 2. ziyadesiyle kötü film. haluk bilginer, serkan keskin, kenan imirzalıoğlu, fatih artman, selim bayraktar gibi iyi oyuncularla yapılabilecek en kötü iş bu olabilir. haluk bilginer polis filmindeki musa rami, kenan imirzaloğlu sherlock holmes kırması bir karakter, selim bayraktar görünen adam'daki rolüne benzer bir karakterde. onur ünlü hepsinden biraz biraz toplayıp filmi kotarmaya çalışmış gibi. ne yazık ki izlediğime üzüldüm, sen aydınlatırsın geceyi, itirazım var gibi filmlerin yönetmeninden böyle bir film çıkması üzdü.
  e para da lazım.
 3. Bir çılgınlık yapalım izleyelim dedik, pişman etmedi dersem yalan olur, film baya baya kötü. Epey para verilmiş kameralara, kostümlere, oyunculara. Gel göl ki ne bir senaryo, ne bir kurgu. Sanat yönetimi falan diyecem diyemiyorum o derece fecaat.

  izleyicisini salak yerine koyan, klasik bir yeni dönem popüler türk sineması filmi, ne bir fazla ne bir eksik. Her şey pırıl pırıl maaşallah. güzel kostümler, antika arabalar, milyon dolarlık yalılar, dönemin popüler oyuncuları... oh mis. ama ortada film yok. diyeceklerimin sonu. trailer