• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
crooked house - gilles paquet-brenner
çarpık evdeki cesetler ismiyle yayınlanan agatha christie romanının kadrosunda glenn close, christina hendricks ve gillian anderson gibi isimlerin yer aldığı beyazperde uyarlaması.
 1. agatha christie'nin aynı isimli romanından uyarlanmış 2017 yapımı gerilim polisiye türündeki film. ağdalı anlatımı, üst düzey görselliği ile tam bir ingiliz yapımı.

  Gerilim dozu yüksek değil, agatha christie kitaplarına has sonun her defasında sizi şaşırtan hali bu filmde var dersem yalan olur, tahmin edilebilirliği yüksek.

  Atmosfer, renkler, kostümler, kadın karakterler çok güzel. Üst düzey olmamakla beraber izlemeye değer. Puanım 6. trailer
 2. ne bileyim sanki devlet bütçe vermiş ingiliz filmi çekin bulunsun! kenarda dursun lazım olur gibi bir mantıkla yapılmış gibiydi. aklımda kalan ingiliz ingilizcesi ve bir takım olaylar.
  abi
 3. agatha christie romanı uyarlaması, buram buram ingiliz kokmakta, christina hendricks, glenn close, gillian anderson gibi isimlerle dolu...atmosfer iyi, mekan ve oyunculuklar da. ama olmamış. nasıl başarmışlar, nasıl bu kadar sıkıcı hale gelmiş hala bir gerekçe bulamıyorum. bir ara (hem de sinemada) uyuklamayı başardım.
  mesut