1. birbirlerine aşık iki kişiyi mi, yoksa çoktan bitmiş bir aşkı mı anlatıyor bilemediğim gustav klimt eseri. ne gördüğüm ruh halime göre değişiyor olsa gerek.
 2. modernizm döneminin en bilinen tablolarından birisidir "öpücük"

  1907-1908 arasında yapılan bu resimde düşlerin, romantizmin etkilerini rahatlıkla görebilirsiniz.

  klimt eserlerinde genelde baştan çıkartıcı kadın figürleri hakimse de, bu tabloda daha teslimiyetçi bir kadın görmekteyiz.

  babası altın oymacı olan ve kiliselerin altın mozaiklerinden etkilenen klimt'in bir çok eserinde arka fonda altın yaprakları görebilirsiniz bu tabloda olduğu gibi...

  birbirine sarılmış bir kadın ve erkeğin ötesinde izler taşır bu güzel tablo. kendini öpücüğe teslim etmiş bir kadın ve daha baskın ve koruyucu görünen bir adam çıkar bu tabloda karşımıza. kadın; bir elini adamın boynuna dolamış ve diğer eliyle de yüzündeki adamın elini tutarken terk edilmek istemediğinin mesajını vermektedir. erkeğin ise kadının yüzünü tutuşu bırakmayacağının kanıtıdır aynı zamanda .

  giysilerindeki çiçekli ve geometrik formlar; kadına daha feminen, erkeğe ise daha maskülen bir hava katmıştır. kıyafetlerinin desenlerinin başkalığı ama renk uyumundaki aynılığı ise; farklı yapıdaki iki insanın, aşkla tek vücut olmasını ve anlatır bizlere.
 3. sebebini tam olarak çözemediğim bir şekilde en sevdiğim tablodur. renklerinden mi, şekillerinden mi bilemiyorum. ancak bakınca yoğun bir estetik zevk hissediyorum.
 4. Şöyle bi haber gördüm Art
  Sonra neden iç anadolu, nun en boktan şehrinde yaşıyorum dedim.
 5. zamanı, mekanı unutturan, boşluğa benzer, sadece iki insanın içinde hissettiği bir ruh halinde ve o çiçeklerin üzerindeler mi yoksa uçurumun kenarında mı, hep bunu soruyorum ben baktıkça. galiba ikisi de.