dresden dosyaları - jim butcher - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.67)
Yazar Jim Butcher
dresden dosyaları - jim butcher
harry dresden işinin en iyisiydi. eh, teknik olarak o işi yapan tek kişiydi. dolayısıyla chicago emniyet müdürlüğü fanilerin yaratıcılığını ya da kapasitesini aşan bir vakayla karşılaştığında cevaplar almak için onun kapısını çalıyordu. çünkü 'günlük' dünya aslında tuhaf ve büyülü şeylerle dolup taşıyordu ve bunların büyük bölümünün insanlarla arası iyi değildi. işte harry burada devreye giriyordu. sorun çıkaran tuhaf şeyleri enselemek için bir büyücü gerekiyordu.
tek bir sorun vardı. harry tabiri caizse sinek avlıyordu. bu yüzden polis kara büyüyle işlenmiş bir çifte cinayet vakası için ondan yardım isteyince harry'nin gözlerinde dolar işaretleri belirdi. ama kara büyünün olduğu yerde onu yapan bir kara büyücü de vardır. ve o kara büyücü harry'nin ismini biliyordu. olaylar işte o noktada… ilginçleşmeye başladı. büyü. insanı ölüme götürebilir.
"heyecan verici, iyi kurgulanmış, karmaşık, sürükleyici ve şaşırtacak kadar iyi bir ilk roman." - chris bunch


 1. dizisinde harry dresden rolünde arrow dizisinden tanıdığımız paul blackthorne'u oynatmışlardı. artık kitapları ne zaman okusam gözümde o canlanıyor.
  son 2 kitabı için bir trailer ya da fan movie gibi bir şey yayınlamışlardı, ona rağmen harry, paul blackthorne'dur benim için hala.

  keşke dizi daha da devam edebilseydi. bilim kurgu-fantastik için kötü bir döneme denk gelmişti. şu vampir furyasına denk gelseydi çok daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

  sevenler bilir, vampire courtları, faeri courtları... thomas'ı falan görebilseydik tadından yenmezdi.

  dizide mister'ı görmüştük ama mouse'u da görmeyi isterdim açıkçası. bir tibet mastiff'i mi oynatırlardı acaba? gerçi game of thrones bile direwolf'lara zar zor bütçe buluyordu, bunlar hiç bulamazdı herhalde.

  neyse, bir gün belki. hayal etmek güzel bir şey. ^:swh^