enemy of the state - tony scott - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
enemy of the state - tony scott
robert dean, tesadüfen önemli bir siyasi cinayetin delilerini ele geçirir. bir anda hükümete bağlı bir istihbarat servisinin hedefi haline gelen dean için hayat kabus haline gelir.
 
yüksek teknoloji ürünü haberalma cihazları ve tehlikeli ajanlar dean'in peşine düşmüştür. devletin sahip olduğu, insanları kolayca gözetleyebilmeyi sağlayan yüksek teknolojik imkanlar, ona neredeyse kaçacak nokta bırakmamıştır. ama tüm bu imkansızlıklara rağmen dean, hayatını, ailesini ve kariyerini kurtarmak zorundadır.
 
macera-aksiyon filmlerinde kendi tarzını yaratmayı başarmış yönetmen tonny scott, devlet düşmanı'nda, politik taşlamaların da olduğu seyir zevki yüksek bir aksiyon sunuyor.


 1. başlık daha önceden açılmıştı.

  gene hackman'ın harika ve will smith'in iyi oyunculuk sergilediği izleyiciyi sıkmayan, heyecanı bi yerden sonra belirli bir seviyeden aşağı düşürmeyen polisiye aksiyon filmi. kişisel gizliliğin öneminin vurgulandığı ilginç bir film. ayrıca medyanın toplumu haberler ile manipülasyon ederek aile bireylerine kadar nasıl etkileyebileceğini gözler önüne seriyor.

  ana akım medyaya ait haber bültenlerinde ara sıra gördüğünüz dünya çevresinde dönen ve yer tespit eden uydu görüntüleri sanırım bu filmden.

  1998 yapımı çağının ötesinde bir film.

  !---- spoiler ----!


  kişisel gizliliğin öneminin vurgulandığı - ki bence kendi içerisinde cinayetin kayda alınmasından dolayı bir paradoks içeren- polisiye, macera ve aksiyon filmi.
  aile bağlarının da önemi vurgulanıyor çünkü will smith eşi küs iken oradan oraya kaçıyordu ama eşi destek olunca işler dönmeye başladı.
  !---- spoiler ----!