1. sürekli yaptığı bir şey değilse rahatsızlık vermeyecek kişidir.
  verilen örneklerin hepsini aynı kişi, sürekli yapıyorsa evet rahatsız edebilir. ''gözüme mi sokmaya çalışıyor, amacı nedir? '' diye düşünebilir insan. ancak biriyle muhabbet ederken ''birazdan arkadaşım gelecek, birlikte yemeğe gitcez.'' demek ne kadar normalse aynı cümleyi eşim gelecek şeklinde kurması da o kadar normal. çünkü insanlar hayatlarında olan şeyleri birbirleriyle paylaşırlar, böylece samimiyetleri artar. tam tersi şekilde kadın cümlelere eşini eklemiyorsa, ve daha sonrasında kadının evli olduğu öğrenilirse ''neden hiç bahsetmiyor, bak geçen almaya gelen de eşiymiş.'' şeklinde dedikodu alır başını gider. çünkü kadın her şekilde suçlu olmalı.
  demem o ki inatla gözünüze sokmaya çalışmıyorsa, sizle iletişim kurmaya çalışan normal bir kadın olabilir.
 2. yine kadın taraflı bakarak cinsi bir ayrıma sapmadan bahsedeceğim konudan. günümüz şartlarında pek çoğumuz farkında olmasa da evlilik kurumuna dahil olmak önemli bir sınıf atlama aracı. bunu hangi yolla yaptığınızın bir anlamı yok inanın. ister rüküş olun, ister peş parasız, ister gönüllü olun, ister olmayın.. evlilik statüsünü elde ediyor olmak toplum içinde her açıdan ayrıcalık ihtiva ediyor, bu bir gerçek. neden bu kadar mana yüklendiğini bilmiyorum ama, karşılıklı evlenmek isteyen insanların bir araya gelme olasılıkları günden güne azaldıkça sanırım böyle bir otorite belirlenmiş oluyor.

  bu sebepledir ki zaten pek çok evliliğin de bilinçli yapıldığını düşünmüyorum. tamamiyle statü elde etme amaçlı. gerçekten birbirini seven ve her koşulda beraber olmak adına bir araya gelen çiftlerin sayısı çok çok azdır. bunu nasıl mı biliyoruz, boşanma oranlarındaki artıştan.

  hal böyleyken de kadın kadına, kadın erkeğe, ya da erkek erkeğe bunu bir ego göstergesi olarak her fırsatta sunuyor. hepinizin başına geliyordur. ayrıca başka açıdan bakarsak da birinin sürekli olarak vurgu yaptığı yerde dengeye getirmek istediği bir mevzu da yaşanabilir. kadın kocasıyla mutlu da olmayabilir. o kadar fazla örneği var ki bunun... ile de karşısındaki adamın potansiyel sapık olduğunu vurgulamak adına demiyor da olabilir yani.
 3. 2 farklı şekilde analiz edilmesi gereken tutum.

  özellikle türkiye'de yaşanıyor ise bir çok kişi tarafından anlayışla karşılanabilecek davranıştır. kadın karşısındaki potansiyel sapığa arkasında onu koruyan biri olduğunu, kendisinin "oyun dışında" olduğunu anlatmak istemiştir. tabi bir erkek için karşısındaki kadının onu potansiyel tacizci/tecavüzcü olarak görmesi çok gurur kırıcı olabilir ama kadın için ipin ucunda olan gururu, duyguları falan değil direk hayatıdır. dolayısıyla türkiye'de yaşayan bir erkek maalesef bir kadınla "normal" iletişim kurabilmek için öncelikle onun güvenini kazanmak zorundadır.

  aynı tutuma sahip bir diğer kadın grubu var ki - bu grubun tıptaki teknik adı "kocişimle pazar günü kumanda kavgasııı <3" dır- bu kadınlar sadece özgüvenden yoksun, kocası/sevgilisi olmadan var olamayan kadınlardır. türkiye'de bir kadını bu mentaliteye sahip olduğu için tamamen suçlayamamakla beraber bu grup kadınlara "e sen git kocan gelsin madem" demekte herhangi bir beis görülmemelidir.
 4. benim de dahil olduğum kadın profilidir. bu tanımı yaparken de evli olduğumu vurguladım fark ettiyseniz. (bkz: combo nedir nasıl yapılır)

  tabii ki kimsenin gözüne soka soka, zırt pırt ben evliyim diyerek yapmıyorum. ama şöyle bir şey var ki hepimiz biliyoruz bunu, insanlar karşındaki insanın flört edip etmediğini çeşitli hareketlerinden anlarlar. böyle durumlarda bir şekilde belirtmeniz gerekir ki ne karşınızdaki utansın ne de siz huzursuzluk yaşayın.

  flört işareti olmasa da belirtebilir, hiç böyle diyaloglar yaşamak istemiyordur belki. evli olduğumu belirteyim de rahat rahat gerilmeden konuşayım diye düşünüyordur. neden evli olduğunu vurgulayan kadın, erkeği sapık olarak düşünsün ki illa? bu düşüncede bir kadın düşmanlığı seziyorum.

  sürekli kocasından bahseden 'kocişim'ciler ise bambaşka bir güruh. ama unutulmamalıdır ki o kadınlar ne yazık ki bazı çirkin zihniyetlerin ürünüdür.
 5. zina uğruna onurunu, sözünü, ahiretini satan adamların dünyasında en doğrusunu yapan kadındır.
 6. ya napıcaktı? buyur kardeş sen yavşa sıkıntı olursa kocamın olduğunu söylerim geri çekilirsin mi deseydi? en baştan adam ol ayağını denk al diyor işte.helal olsun.iyice bokunu çıkarttınız bazı şeylerin..
 7. çokta şey etmemek lazım vurgulamak hakkıdır bence. neden yaptığını bilemem bildiğim bir şey var ki evlenmiş bir kadın artık global olmuş vardır bir nedeni. cs go ranks
 8. genede bunu peşinen yapmazlar. sizde flörtöz bi tavır hissettiklerinde evli olduklarını vurgularlar. bu vurguyla sık karşılaşıyorsanız, kendinizi sorgulayın.
 9. -gelinlerin tatlı telaşı gibi abuk sabuk facebook gruplarını takip eder.
  -aşkımla yemek keyfi ,tiyatro keyfi ,sinema keyfi hatta açık havada piknik keyfine varana kadar her türlü keyfi yaşar ve bunu milletin gözüne sokar.
  -sürekli görümce yada elti gibi ilginç akraba misyonlarıyla itiş kakış ve çekememezlik içindedir ve bu akraba misyonlarını diğer dişi gönüldaşlarıyla sürekli kritik eder.
 10. evlilik bu toplumun olmazsa olmaz bir gerçekliği olduğu içindir. evlenmeyen kadına ya da erkeğe acınır genelde. saçma ama böyle.
  zahle