1. dünyanın göller yöresi diye tabir edilen bölge
 2. fincesi suomi'dir.
 3. nokia'nın ana vatanı. iklimi soğuk, insanı sıcak bir ülke. nüfusun çoğunluğu ise ateisttir.
 4. insanı güzel memleket.

  barda tanıştığınız ve hemen hemen sizin yaşlarınızda olan bir insan kendini size "meat master" olarak tanıtabilir. evet, kendisi tam olarak kasaptır ve yanındaki kız arkadaşı operada şarkı söylemektedir. oranın en güzel shot'ını size ısmarlar. sabahın köründe girdiğiniz mc donalds'ında pearl jam dinleyebilirsiniz. başkenti helsinki'yi kabaca bir günde bitirebilirsiniz.

  kuzey ışıklarının yeşil tonlarını gösterip bana en eşsiz deneyimlerden birini yaşatan, yaşanılası ülke
 5. gitmeyi cok istedigim cennet..
  varda
 6. insanları nedense saunasız yapamazlar, her evde bir sauna olduğuna inanmaya başladım
 7. bende zamanında erasmus vesilesiyle eğitim görüp akabinde kısa süreli çalışma fırsatı bulduğum güzellikler ülkesi.bu günlerde iş fırsatı yakaladığım fakat ülkemdeki işimi de riske atamadığım için ikilemde kaldığım bir durum söz konusu.şu anda finlandiyada çalışan arkadaşlardan yardım istediğim konudur.lütfen mesajlayın
 8. avrupa'da taharet musluğu kullanan tek ülkedir. fakat bizim kullandıklarımızdan farklı olarak klozetin yanında hortum şeklinde bulunmaktadır.
 9. kağıt-karton piyasanın kalbidir. stora enso, m-real, upm gibi dünyaca bilinen kağıt ve karton üreticilerini bünyesinde barındırır. söz konusu piyasa yıllık yaklaşık 40 milyar euro gibi bir ciroya ulaşmaktadır. özellikle meyve suyu ve süt ambalajlarının tüm kartonları buradan gelir.
  bununla beraber ağır sanayide de kone markası (asansör, yürüyen merdiven) fin kökenlidir.
  kişi başı kahve tüketiminde dünya ortalamasının çok çok üzerindedir. robert's coffee kahve zinciri de fin kökenlidir.
  nokian isimli çok başarılı bir kar lastikleri vardır.
  bununla birlikte angry birds, nokia gibi teknoloji tabanlı firmaları da bulunur.
  (bkz: iş gezisi dönüşü entry girmek)
 10. bir seminer için bir haftalığına gittiğim ve şansıma ekim ayına denk geldiği için en güzel sonbahar renklerini görebildiğim ormanlarla, göllerle dolu küçük huzurlu bir ülke. ayrıca seminer kapsamında okullarda yapılan ziyaretler sonucunda insana verilen değerden dolayı eğitim sistemine hayran kalınan ülke.