• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.67)
fracture - gregory hoblit
thomas crawford soğukkanlı bir şekilde kendisini aldatan karısını öldürmüş ve olay yerine polisleri çağırmıştır. olay yerine gelen polis rob nunally şoktadır; çünkü cinayete kurban giden kadın sevgilisi jennifer’dır. crawford davası, başarılı avukat willy’nin yeni kariyerine başlamadan önce bakması gereken son davadır. başta her şey basit gibi gözükmektedir, thomas crawford karısını öldürmüştür. ancak, thomas’ın silahının cinayet silahı olmadığı anlaşılınca işler karışmaya başlar…


 1. anthony hopkins'i demir parmaklıklar ardında izlemek baya keyifli birde avukatlık yapan suçlu rolünde olunca tadından yenmez bir film oluyor.
  hopkins usta yine zeki, kurnaz ve soğukkanlı bir katil.
  film bir olayda, kanıtın ve iddianın ne derece önemli olduğunun altını çiziyor.

  !---- spoiler ----!

  filmin başında ki özgüven ile kendi avukatlığını yapan crawford, filmin sonunda plansız kalmanın ayrıca genç avukat willy'nin (ryan gosling) hırsı karşısında çaresiz kalınca davaya avukat ordusu ile çıkıyor.
  filmde bir kadın cinayetinden ustalıkla, titiz bir planla beraat eden bir katili izliyoruz.bu kadın katilleri ülkemizde de ne yazık ki çokça var, ama onlar böyle planlarla uğraşmaz çünkü beyin yok, çünkü düzen ondan yana.

  !---- spoiler ----!

  ekleme : filmin orijinal adını nasıl bu hale getirmişler?
 2. anthony hopkins'i esprili bir tavırda görmeye alışkın olmadığımdan herhalde bu filmde bayağı eğlendim. film gerçekten çok iyi kurgulanmıştı ve çok zekice buldum. filme bok atmak için demiyorum fakat bir yer aklıma takıldı aydınlatırsanız sevinirim. kadını vurduktan sonra o polisin geleceğini nasıl biliyordu? cevabı çok basit olabilir ama tüm gece bunu düşüneceğim :(